Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cmentarze zamknięte jeszcze dziś (2.11.)

Facebook Twitter

W kalendarzach 2 listopada, Dzień Zaduszny. Zgodnie z decyzją rządu wstęp na nekropolie jest niemożliwy, zarządcy zamknęli bramy już w sobotę (31.10.). Powodem oczywiście pandemia i podejmowane środki bezpieczeństwa, by nie doprowadzać do zakażeń.

Rzeczywiście jeszcze w Dzień Zaduszny cmentarze są zamknięte. Ale jak zauważyli nasi słuchacze, którzy w każdej sprawie piszą do naszej redakcji, na przykład w Wodzisławiu nie każda nekropolia ma bramę zamkniętą na kłódkę. O ile nie można wejść na cmentarz komunalny przy ulicy Bogumińskiej, to z uwagi na położenie nie ma fizycznie możliwości zamknięcia cmentarzy położonych przy kościołach, chodzi o parafię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie groby usytuowane są przy drodze prowadzącej do kościoła, podobnie jest przy parafii na ulicy Pszowskiej.

W Kuźni Raciborskiej doszło do pewnego incydentu. Tam brama cmentarza zarządzanego przez parafię pw. św. Marii Magdaleny była zamknięta, ale 1 listopada ktoś pomimo wszystko postanowił wejść na teren nekropolii, więc po prostu wyciągnął bramę z zawiasów i postawił obok. Opartą o mur zauważył dzielnicowy, który skontaktował się z administratorem terenu. Brama nie była uszkodzona, została wstawiona z powrotem, nie ma więc zgłoszenia o uszkodzeniu mienia. Ale to pokazuje jak decyzja o zamknięciu cmentarzy wzbudza emocje.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj