Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Co będzie z Tygodniem Kultury Beskidzkiej? [WIDEO]

Facebook Twitter

To jeden z największych festiwali folklorystyczny w Europie. Co roku na pięciu scenach gości kilkadziesiąt zespołów i kilka tysięcy wykonawców.. Czy odbędzie się w tym roku?

Tydzień Kultury Beskidzkiej – w tym roku niestety stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jak zawsze miał trwać przez 10 dni na przełomie lipca i sierpnia.

 Z powodu zagrożenia koronawirusem najprawdopodobniej zagraniczne zespoły do nas nie do jadą

– mówi Tomasz Bujok burmistrz Wisły i dodaje:

Pojawiają się różne pomysły modyfikacji tego wielkiego święta kultury i tradycji.

Są pomysły takie, żeby skupić się nad jednym weekendem, bądź dwa weekendy. Ale są również pomysły takie, żeby odbyły się być może dwa weekendy, ale tylko na dwóch estradach w Wiśle i Żywcu. Te dwie estrady zgłosiły chęć organizacji TKB. Oczywiście to wszystko jest na dzień dzisiejszy, bo też nie wiemy, jakie będą warunki, możliwości. Wiemy doskonale, że ta sytuacja jest bardzo dynamiczna. Z dnia na dzień może się wszystko wysypać, może się wszystko pozmieniać.

Jeśli Tydzień Kultury dojdzie do skutku, zapewne wystąpią na nim przede wszystkim polskie zespoły. Być może pojawią się też grupy z Czech i Słowacji.

Ci, którzy mają najbliżej do nas, żeby dojechać. Ale tutaj jeszcze decyzje w tym  zakresie nie zapadły. Część estrad zastanawia się nad rezygnacją z organizacji. Wisła i Żywiec potwierdziliśmy, że z chcielibyśmy zachować ciągłość TKB, w jakiej formule, niebawem to będzie wiadomo. Ale my jednak z determinacją chcielibyśmy coś zorganizować. W jakim zakresie nie umiem odpowiedzieć dzisiaj.

Burmistrz liczy, że TKB jednak dojdzie do skutku i poprzez to będzie mógł się rozkręcić ruch turystyczny.

Zobacz też: Głos hotelarzy po informacji, że mogą zacząć działać po majówce

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020