Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co czytają mieszkańcy Wodzisławia? Tamtejsza biblioteka podsumowała statystyki

Facebook Twitter

Wodzisławianie najbardziej lubią thrillery i kryminały. Swoimi czytelnikami chwaliła się już biblioteka w Rybniku, teraz podobne dane publikuje ta z Wodzisławia. Mieszkańcom Wodzisławia, oprócz wspomnianych już kryminałów i polskich i skandynawskich, podoba się też literatura obyczajowa, reportaże, pamiętniki i biografie.

Najczęściej bibliotekę odwiedzają osoby aktywne zawodowo, to aż 42% wszystkich wypożyczających, na drugim miejscu są uczniowie i studenci. Jeśli chodzi o dział dla dzieci, to w ubiegłym roku odwiedziło go ponad 2 200 czytelników, największą grupę stanowią dzieci od 6 do 12 roku życia. Bibliotekarze chwalą się, że stale wzrasta też zainteresowanie książkami dla dzieci najmłodszych, interaktywnymi oraz edukacyjnymi.

Młodzi czytelnicy lubią komiksy, to nie dziwi, natomiast dla młodzieży w wieku gimnazjalnym coraz wyraźniej zaznacza się podział ze względu na płeć: dziewczyny poszukują obok książek przygodowych relacji rówieśniczych, elementów romantycznych i obyczajowych zaś chłopcy chętnie sięgają po fantastykę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024