Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej w sprawie skażenia raciborskiej oczyszczalni?

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa w Raciborzu umorzyła postępowanie w sprawie skażenia oczyszczalni. W kwietniu tego roku doszło do awarii, w efekcie przez kilka dni w Raciborzu i okolicach unosił się nieprzyjemny zapach. Do kanalizacji ścieków trafiła gnojowica z hodowli zwierząt.

Śledczy umorzyli postępowanie, bo nie udało im się wykryć sprawcy. Z zastępca Prokuratora Rejonowego w Raciborzu, Mariuszem Klekotką rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Klekotka: Prokuratura rejonowa w Raciborzu umorzyła dochodzenie w sprawie wprowadzenia 21 kwietnia 2018 roku w Raciborzu przy ulicy Broniewskiego do urządzeń kanalizacyjnych ścieków z hodowli zwierząt w postaci gnojowicy.

Radio 90: Dlaczego nie udało się ustalić sprawcy?

Klekotka: Zakład Wodociągów i Kanalizacji sam z siebie nie miał możliwości wskazania w którym miejscu ten zrzut nastąpił i również, mimo wykonywanych czynności przez policję w kierunku ustalenia sprawcy, nie doprowadziło jednak postępowanie do wykrycia sprawcy tego czynu. Niemożliwe do wykrycia było konkretne miejsce, w którym ten zrzut nastąpił.

Choć wydarzenia z kwietnia tego roku nie miały wpływu na zdrowie ludzi, to władze Raciborza zalecały wówczas mieszkańcom ograniczenie przebywania na zewnątrz. Dotyczyło to w szczególności dzieci, osób chorych i starszych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022