Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z boiskiem przy ZS3 w Rybniku? Do końca roku planowany jest finał inwestycji!

Facebook Twitter

Do końca roku ma być gotowe zadaszone boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół nr 3 na osiedlu Nowiny w Rybniku. To inwestycja, która rozpoczęła się w 2020 roku, stanęła w miejscu z winy wykonawcy, z którym miasto w marcu tego roku rozwiązało umowę.

fot. W. Troszka

Hala była wykonana w 80%, teraz rozstrzygnięto przetarg na dokończenie prac przy podbudowie boiska czy położeniu sztucznej nawierzchni.

Prace, za ponad 440 tysięcy złotych, potrwają 12 tygodni

Nowy wykonawca dokończy wykonanie podbudowy boiska (odchwaszczenie, regulacja studzienek kanalizacyjnych, uzupełnienie obrzeży w miejscu wjazdu na boisko, uzupełnienie, rozściełanie i zagęszczenie wierzchniej warstwy podbudowy z drobnego kruszywa dolomitowego). Zrobi też nawierzchnię ze sztucznej trawy (źdźbła o długości 50-60 mm w kolorze zielonym, zasypka z piasku kwarcowego i granulatu SBR). Do jego zadań będzie też należało wykonanie nawierzchni z bruku betonowego pod kontener na sprzęt sportowy, dostawa i montaż wyposażenia boiska (kontener na sprzęt sportowy, bramki, osłony ochronne słupów konstrukcji zadaszenia), a także dostawa i montaż piłkochwytów wraz z wykonaniem konstrukcji do ich mocowania. Zakres planowanych robót obejmuje ponadto: dokończenie budowy instalacji elektrycznej, uporządkowanie i plantowanie terenu oraz wykonanie trawników wokół boiska zadaszonego i otwartej strefy treningowej, a także opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

fot. W. Troszka

Przetarg na dokończenie budowy boiska wygrała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Rybnika Wielopola, która inwestycję zrealizuje za 446 206,12 zł.

fot. W. Troszka

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022