Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z budynkiem przy ulicy Chrobrego w Rybniku? Rano wybuchł tam gaz [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

12 osób ewakuowano z budynku przy ulicy Chrobrego w Rybniku. W niedzielę (27.09.) rano w mieszkaniu na 2 piętrze bloku wybuchł gaz. 5 osób zostało rannych, a pozostali lokatorzy nie mogą na razie wrócić do swoich mieszkań.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z lokatorami bloku przy ulicy Chrobrego. Posłuchajcie co usłyszał reporter Radia 90:

Policja ustala przyczyny porannego pożaru w 4- kondygnacyjnym budynku przy ulicy Chrobrego w Rybniku:

Ustalamy okoliczności zdarzenia, przyczyny wybuchu gazu, ta będzie znana po przeprowadzeniu przez biegłych niezbędnych ekspertyz.

– mówi Radiu 90 Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policja w Rybniku.

Przypomnijmy: rannych zostało 5 osób, najciężej 63-letni mężczyzna, który trafił do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich, zabrało go Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Druga poszkodowana osoba z mieszkania,w którym wybuchł gaz, to 59-letnia kobieta, do szpitala zabrała ją karetką. Pomocy lekarzy potrzebowali także sąsiedzi, którzy ruszyli na pomoc, to trzy kolejne osoby.

Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika,  że do pożaru doszło w wyniku wybuchu gazu z nieszczelnej instalacji zasilanej 11- kilogramową butlą na gaz LPG.

Z budynku przy ulicy Chrobrego ewakuowano 12 osób, one nie mogą wrócić do siebie. Stan budynku ocenił inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził, że powrót do mieszkań będzie możliwy dopiero po przeglądzie wszystkich instalacji. Najbliższą noc lokatorzy spędzą u swoich rodzin:

Zobacz zdjęcia naszego reportera:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023