Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z kopalniami w obliczu epidemii?

Facebook Twitter

Koronawirus zbiera swoje żniwo, a kopalnie jak fedrowały tak fedrują. Tymczasem górnicy coraz bardziej boją się o swoje bezpieczeństwo. Piszecie i telefonujecie do nas w tej sprawie Czy coś się zmieni?

fot. kwsa.pl

Kopalnie nie wstrzymują wydobycia i nie ma na razie o tym mowy. Jak już Was informowaliśmy od poniedziałku Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadziła trzyzmianowy system pracy, każda zmiana ma trwać 6 godzin. Choć nie wszyscy, bo są grupy które pracują w starym systemie to miedzy innym ratownicy. Na taki krok nie zdecydowała się póki co PGG.

Wprowadziliśmy szereg innych obostrzeń w kopalniach: ograniczamy ilość górników wchodzących do szoli, mierzymy im temperaturę a specjalny zespół monitoruje tych którzy wracają do pracy z L4

-mówi Tomasz Głogowski rzecznik spółki.

Niewykluczone jednak, że wkrótce i kopalnie PGG zmienią organizację pracy, taką decyzję musi jednak podjąć ministerstwo. Rozważana jest także możliwość czasowego skoszarowania grupy osób kluczowych dla zachowania ciągłości pracy kopalń. Taka informacja pojawiła się we wtorek, żadna decyzja jednak nie zapadła w tej sprawie.

Czytaj także:

Wsparcie dla służb. Ważna akcja wolontariuszy!

Kolejni zakażeni koronawirusem na Śląsku

Zostań w domu. Od środy (25.03.) dosłownie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj