Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z porodówką w szpitalu w Rydułtowach?

Facebook Twitter

8 z 10 pracujących na oddziale ginekologiczno-położniczym lekarzy złożyło z końcem lipca wypowiedzenia. Dlaczego?

Głównego powodu ginekolodzy zdradzać nie chcą. Jak dowiedział się nasz reporter, na pewno nie chodzi o sprawy finansowe, czyli ich wynagrodzenie oraz obniżone miesięczne limity na leki dla pacjentek leczonych na ich oddziale. Zapewniają, że z tym są sobie w stanie poradzić i nikt na oddziale ginekologiczno-położniczym nie zostanie bez pomocy czy odpowiednich leków.

Rozmawiać chcą, ale dopiero z wybranym w konkursie nowym dyrektorem szpitala, a nie z pełniącą te obowiązki osobą. By ich stanowisko nie miało wpływu na wybór, na razie postanowili milczeć. Zapowiedzieli, że jeżeli rozpocznie się dialog z nowymi władzami placówki i dojdą do porozumienia, wycofają swoje wypowiedzenia.

Jeżeli nie, z końcem października odejdą. Konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach trwa. Swoje kandydatury zgłosiło 9 osób. Ile z nich spełnia wymogi i będzie branych pod uwagę przy obsadzie stanowiska? Nie wiadomo. Nowego szefa placówki mamy poznać za kilka tygodni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj