Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z promocją Wodzisławia poprzez sport?

Facebook Twitter

Wciąż nie wiadomo, kto będzie promował Wodzisław Śląski poprzez sport. Przypomnijmy, miasto podobnie jak w poprzednim roku ogłosiło przetarg na takie działania. W zeszłym roku zgodnie z sugestią władz Wodzisławia zgłosiło się do niego wspólnie kilka klubów, które reprezentowała Odra Wodzisław Śląski.

To ten klub dbał o przekazywanie magistratowi udokumentowanych działań promocyjnych prowadzonych przez siebie i pozostałe kluby, otrzymywał w transzach środki, które przekazywał później pozostałym podmiotom. W tym roku do przetargu zgłosiły się dwa środowiska sportowe, ponownie Odra Wodzisław reprezentująca kilka lokalnych klubów oraz klub piłki nożnej kobiet SWD Wodzisław Śląski ze swoimi podwykonawcami. Przetarg zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych wygrało SWD ponieważ zaproponowało niższą cenę. Umowa miała zostać podpisana z końcem marca, tak się jednak nie stało. Dlaczego? Mówi prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca:

Mieczysław Kieca: Zgodnie z zapisami umowy i z prawem zamówień publicznych przystąpiliśmy do weryfikacji partnerów SWD Wodzisław Śląski, jacy zostali zgłoszeni, czy mają zdolności techniczne, możliwości realizacji umowy, na jakiej zależy miastu. Niektórzy z nich wskazali, że nie mają możliwości technicznych do wykonania usługi, do jakiej zobowiązali się w ramach planowanej podpisanej umowy. Podjąłem decyzję o unieważnieniu wyboru tej oferty i wskazałem wybór oferty drugiej, czyli Odry Wodzisław i rozpoczęliśmy dokładnie tę samą procedurę jak w przypadku pierwszej oferty. Tutaj wywiązano się w naszym przekonaniu ze wszystkich wniosków.

Umowa z Odrą Wodzisław Śląski i podwykonawcami nie została jednak do tej pory podpisana. Dlaczego?

Mieczysław Kieca: Dzień przed podpisaniem umowy, zgodnie z przepisami prawa, SWD Wodzisław Śląski wniosło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej od wyniku przetargu i czekamy na wyznaczenie rozprawy. Patrząc na terminy, które dzisiaj są obecnie stosowane przez KIO gdzieś w kwietniu, kiedyś ta rozprawa powinna mieć miejsce i do czasu jej wyniku podpisywanie jakichkolwiek umów jest wstrzymane.

Zatem rozstrzygnięcie sprawy powinno nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Wtedy też dowiemy się czy Odra czy SWD wraz ze swoimi podwykonawcami promować będą miasto w tym roku poprzez sport. Na razie wszystko co dzieje się w tym temacie, raczej nie służy promocji miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj