Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze pytają: Co dalej z remontami dróg dojazdowych do Mikołowskiej?

Facebook Twitter

Co dalej z remontami dróg dojazdowych do Mikołowskiej? Pytają nasi słuchacze. Jak wiecie z Radia 90 Miasto Rybnik zakończyło właśnie remont tej ulicy. Przez dwa wakacyjne miesiące na części drogi wymieniono nawierzchnię asfaltową.

Jak twierdzą słuchacze, dziury jednak pozostały, szczególnie na drogach dojazdowych: Wielopolskiej i Stawowej. Co z nimi? Pytaliśmy o to rzeczniczkę Urzędu Miasta w Rybniku:

Agnieszka Skupień: Jeżeli chodzi o pozostałe ulice, nie tylko te które są drogami dojazdowymi do Mikołowskiej, to staramy się remonty przeprowadzać sukcesywnie. Mieliśmy w zeszłym roku ostrzejszą zimę i to wszystko spowodowało, że tych remontów jest więcej. Sami widzimy, że stan dróg się pogorszył i nie jesteśmy w stanie załatać wszystkich dziur jednocześnie, staramy się robić to sukcesywnie. Proszę zauważyć, że na większości ulicy, gdzie takich dziur mamy więcej, kładziemy dywaniki asfaltowe a nie łatamy same dziury. Na pozostałych odcinkach nie była remontowana, ja przypomnę, że to nie był kompleksowy remont, to było zabezpieczenie tych wyrw ulicy, które były niebezpieczne na ten moment.

Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku

Przypomnijmy, że cała ulica Mikołowska wraz ze skrzyżowaniem czeka na gruntowną przebudowę. Jej koszt miasto szacuje na 70 milionów złotych. Na to jak na razie nie ma pieniędzy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj