Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z Ukraińcami mieszkającymi w wodzisławskiej bursie? Radni ciągle nie rozwiązali problemu

Facebook Twitter

Zwołana na wczoraj (11.01.) nadzwyczajna sesja rady miasta w Wodzisławiu Śląskim nie rozwiązała problemu, blisko 50 Ukraińców mieszkających w bursie.

Jak wiecie z naszych wiadomości grozi im opuszczenie mieszkań, bo radni nie zabezpieczyli pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń dla ich 8 opiekunów. Wczoraj jedną z poprawek do budżetu zdecydowali o przesunięciu na ten cel 62 tysięcy złotych. To jednak zabezpieczy ich pracę tylko do 13 stycznia. Na dalsze dwa i pół miesiąca potrzeba 100 tysięcy złotych. Co dalej?

Przewodniczący rady miasta Dezyderiusz Szwagrzak proponował przesunięcie na ten czas pracowników z Urzędu Miasta lub ogłoszenie konkursu dla stowarzyszeń. To jak odpowiadał prezydent Mieczysław Kieca jest niemożliwe:

Mieczysław Kieca: Proszę nie wprowadzać Pani Przewodnicząca radnych w błąd, umowy o pracę kończą się w piątek, nie ma żadnej technicznej możliwości, żeby do piątku wyłonić stowarzyszenie czy inny podmiot świadczący opiekę w tym zakresie, żeby nie było potem państwa zdziwienia.

Dezyderiusz Szwagrzak: Będzie Pan chciał, to ogłosi lub nie ogłosi, będzie Pan chciał, to Pan pracownika przesunie, to naprawdę jest Pana decyzja i nie zamierzam wchodzi w Pana kompetencje, Panu cokolwiek mówić.

Mieczysław Kieca: Nie ma możliwości ogłoszenia konkursów w tym trybie. Pan kłamie Panie przewodniczący.

Dezyderiusz Szwagrzak: Może Pan ogłosić w późniejszym terminie. (…)

Co w sprawie 48 Ukraińców zrobią władze Wodzisławia Śląskiego, decyzja musi zapaść w ciągu najbliższych dni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024