Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z zapadliskiem na drodze w Cieszynie?

Facebook Twitter

W środę (25.01.) na ulicy Przepilińskiego zapadł się mały fragment drogi, powstała niewielka, ale bardzo głęboka dziura. Fragment ulicy natychmiast wyłączono z użytkowania i zakazano tam ruchu samochodów. Czy już wiadomo co się stało i skąd zapadlisko?

fot. cieszyn.pl

Mówi burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz:

Gabriela Staszkiewicz: Jesteśmy w trakcie analizy, jaka jest przyczyna. To rzeczywiście jest dość niewielkie zapadlisko. Musieliśmy zrobić większy otwór, żeby zobaczyć, co tam się dzieje. Ewidentnie jest problem podskórnych cieków wodnych, które nie są w żaden sposób kontrolowane. Myślę, że wszędzie w takim pagórkowatym terenie, takie miejsca się znajdą. Zrobiliśmy z kamerą sprawdzenie szczelności ogólnospławnej kanalizacji, która tam się znajduje 2 metry od tego zapadliska. Bardzo namoknięte podłoże. Mamy podejrzenia, że są tam cieki wodne podziemne, które musimy wyłapać i część odrenować.

Ulica Przepilińskiego w Cieszynie to stara drogą z którą jest wiele problemów, droga czeka na pilny remont

– dodaje burmistrz Staszkiewicz.

Gabriela Staszkiewicz: Jest to jezdnia, wokół której są stare zabudowania, ale na górze, na końcu tej drogi pojawiło się nowe osiedle. Sprzęt budowlany, który tamtędy przejeżdżał – oczywiście niedostosowany do nośności tej drogi, na dole jest znak zakazu ruchu samochodów powyżej 4 tony, natomiast jeżdżą tam też autobusy miejskie. Staramy się wpuszczać tam autobusy nieduże. W tej chwili ruch jest wstrzymany, ale myślę, że jest najwyższy czas na to, żeby ulica Przepilińskiego doczekała się remontu. Teraz po naszych mocnych naciskach na powiat cieszyński, to jest kolejna z dróg, która jest projektowana.

Przypomnijmy, że w związku z zamknięciem ulicy Przeplińskiego zmieniona zostały trasy przyjazdów autobusów numer 10 i 50. Kiedy i jakiej formie przywrócony zostanie tam ruch pojazdów?

Gabriela Staszkiewicz: Zastanawiamy się nad tym, czy autobusy powinny tam wrócić, bo jednak powinniśmy oszczędzać tę drogę. Natomiast doraźna naprawa na pewno, przywrócenie jak najszybciej ruchu. Spokojnie można przejechać drugą częścią tej drogi, być może ruch jednostronny. Zobaczymy, co będą rekomendować służby po zakończeniu analizy. Musimy sprawdzić dokładnie, ale niewykluczona jest też zmiana organizacji ruchu w tym miejscu i pewne ograniczenia.

Droga powinna zostać naprawiona w ciągu miesiąca. Na razie kierowcy muszą korzystać z wyznaczonego objazdu.

W związku z zamknięciem ul. Przepilińskiego autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały następująco:

  • linia nr 50 omija dolny fragment ul. Przepilińskiego kursując ul. Kajzara i ul. Kościuszki omijając przystanek Przepilińskiego Sklep w obie strony,
  • linia nr 10 omija przystanki Przepilińskiego Sklep w obu kierunkach oraz Kajzara w kierunku Osiedla Bobrek Wschód.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj