Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Co dzieje się na budowie wiaduktu w Radlinie?

Facebook Twitter

Miał być gotowy do lipca. Już wiadomo, że prace potrwają dłużej, prawdopodobnie do końca roku. W Radiu 90 sprawdzamy jak idzie remont wiaduktu na ulicy Mariackiej w Radlinie. To jedna z najważniejszych dróg łączących centrum miasta z DK 78, zamknięta już wiele miesięcy temu z powodu złego stanu technicznego wiaduktu.

Kierowcy muszą jeszcze wykazać się odrobiną cierpliwości. Dobra wiadomość jest taka, że przepięto już kable sterujące ruchem, które przysporzyły problemów wykonawcy w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy, że odkryto je w tracie rozbiórki starego wiaduktu, nie widniały na mapach, trzeba było przygotować, dokumentację techniczną, jak je przebudować i zabezpieczyć. Trochę to trwało, bo w międzyczasie wybuchła pandemia i firma Tauron przez jakiś czas nie wykonywała wizji w terenie, a konsultacje z dostawcą energii były konieczne.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta w Radlinie:

Ta sprawa jest już zakończona, kable poprowadzono nową drogą.Obecnie budowane są fundamenty pod nową konstrukcję wiaduktu, z prawej i lewej strony. Jak będą gotowe, będzie można zdjąć środkowe przęsło wiaduktu – te prace planowano są w przyszłym tygodniu.

Dodatkowe prace to oczywiście wzrost kosztów, o ponad 350 tysięcy złotych. Przebudowa wiaduktu na Mariackiej będzie więc kosztować ponad 4 miliony 890 tysięcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj