Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co, gdzie odwołują w najbliższą sobotę?

Facebook Twitter

Sobota (19.01.) będzie dniem żałoby narodowej - ogłosił prezydent Andrzej Duda. Ma ona związek z zaplanowanymi na ten dzień uroczystościami pogrzebowymi zamordowanego prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Czy w regionie odwołane będą zapowiadane na sobotę imprezy kulturalne?

Paweł Adamowicz fot. śl. urz. wojewódzki

We wszystkich ośrodkach kultury, w których planowano na sobotę koncerty czy spektakle podjęto już decyzję o odwołaniu tych wydarzeń. Ewentualnie będą one przesunięte na inny termin. Tak ma być w przypadku spektaklu komediowego „Chcesz się bawić? Zadzwoń!”, który miał być wystawiony w Teatrze Ziemi Rybnickiej o 16.00 i o 19.00.

Tego dnia scena będzie pusta, ale sztuka na pewno zawita do Rybnika w innym czasie. Na pewno bez zmian w repertuarze w niedzielę, zaplanowany na popołudnie Powiatowy Turniej Kabaretowy Kół Gospodyń Wiejskich powiatu rybnickiego odbędzie się zgodnie z planem.

Na 3 lutego przełożony został koncert zespołu Światło – Muzyczny Kinematograf, czyli największe przeboje muzyki filmowej z udziałem zespołów „Ale Babki” i „Małe Światło” w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

W związku z żałobą narodową odwołana zostaje gala karnawałowa operowo-operetkowa w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Z kolei w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach odbędą się zajęcia dla dzieci w ramach cyklu „Mali Tropiciele wielkich przygód” – jak usłyszało Radio 90 u organizatora, nie mają one rozrywkowego charakteru, a raczej naukowy i przebiegają w spokojnej atmosferze.

Dodajmy, że zaplanowane na sobotę (19.01) imprezy odwołują też kluby w regionie, zanim się wybierzecie, sprawdźcie u organizatora, czy dane wydarzenie się odbędzie.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021