Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co i jak przed dzisiejszym (11.10.) meczem na Stadionie Śląskim w Chorzowie?

Facebook Twitter

To informacja dla kibiców, którzy jadą na mecz na Stadion Śląski w Chorzowie. Wieczorem (11.10.) Polscy piłkarze grają tam z Portugalią. Trzeba uważać na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, chodzi o ciąg Drogi Krajowej 79, to ulica Chorzowska w Katowicach oraz ulica Katowicka w Chorzowie.

Od godz. 17.00 obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu, przy drodze stanęły zakazy zatrzymywania się i postoju, są miejsca z zakazem wjazdu, to np. teren Parku Śląskiego w Chorzowie. Generalnie chodzi o to, aby bez wykupionego miejsca na parkingach w okolicy Stadionu nie przyjeżdżać autem w jego rejon, lepiej skorzystać z dodatkowej komunikacji tramwajowo-autobusowej, specjalne pociągi uruchamiają też „Koleje Śląskie”. Policjanci, jak tylko będzie taka potrzeba, w chwilach szczególnego natężenia ruchu, będą ręcznie kierowali autami na skrzyżowaniach.

Do godz. 21.00 w Komendzie Policji w Katowicach pod numerem 032 200 11 11 można uzyskać informację o bieżącej sytuacji na drogach oraz sposobie dojazdu w rejon stadionu.

Miasto Katowice:

  • ulica Chorzowska – na odcinku od ulicy Dębowej do granicy z m. Chorzów – obowiązywać będzie zakaz zawracania oraz zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, iż pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
  • ulica Bracka – od DTŚ do ulicy Chorzowskiej – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, iż pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
  • ulica Chorzowska – obowiązywać będzie zakaz wjazdu w osiedle 1000-lecia (zakaz nie dotyczy wjazdu dedykowanego dla autobusów komunikacji miejskiej);

Miasto Chorzów:

  • ulica Parkowa – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki;
  • zakaz skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową;
  • w dniu organizacji meczu wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu na teren Parku Śląskiego w Chorzowie, za wyjątkiem osób upoważnionych, posiadających specjalne przepustki wydane przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz posiadające wykupione uprzednio bilety na parkingi znajdujące się w rejonie Al. Klonowej (wjazd od ul. Siemianowickiej), Al. Planetarium (wjazd od ul. Bytkowska) oraz ul. Złota.

Apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów, poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

Z dodatkowej komunikacji tramwajowo-autobusowej będzie można korzystać bezpłatnie na podstawie posiadanego biletu na mecz, tj. w dniu meczu od godz. 09:00 do godz. 01:00 dnia następnego. Szczegółowe dane w tym zakresie zostaną udostępnione również na stronie internetowej Śląskiej Policji w dedykowanej zbiorczej informacji zawartej w tzw. „ASYSTENCIE KIBICA”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj