Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co latem dzieje się na obiektach rybnickiego MOSiRu?

Facebook Twitter

W programie "Czas na Twoją Miejscowość" sprawdzamy co latem słychać w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybniku. Ta pora roku to zazwyczaj czas, kiedy odbywa się najwięcej imprez organizowanych przez MOSiR. W tym roku z powodu pandemii jest jednak trochę inaczej, co nie znaczy, że nic się nie dzieje.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zaprasza na wszystkie kąpieliska i baseny. Od poniedziałku (27.07.) nie ma limitów wejść do wody, ale cały czas z niektórych obiektów może skorzystać ograniczona liczba osób. O szczegółach Arkadiusz Skowron zastępca dyrektora MOSiR-u w Rybniku, z którym rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Co słychać na rybnickich kąpieliskach? Plusk wody?

Tak, na wszystkich kąpieliskach, którymi zarządzamy. Jest to Pniowiec i Kamień oraz Ruda i Chwałowice, dodatkowo dwa baseny kryte, które są otwarte – Yntka i Akwarium. Nie jest to pełna para ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią. Jest zmniejszona ilość osób, które możemy przyjść na nasze kąpieliska, ale to jest jedyna różnica. Od poniedziałku (27.07.) nie mamy ograniczeń wchodzenia do wody, ta bariera została zniesiona. Zostały jednak bariery ilościowe osób, które możemy wpuścić na kąpieliska. Nie dotyczy to Pniowca, ponieważ on nie jest kąpieliskiem zamkniętym. W wodzie trzeba utrzymać odległość bezpieczną.

Radio 90: A jak w praktyce? Czy my potrafimy pilnować siebie?

Powiem tak, ludzie raczej ostrożnie podchodzą  do kąpielisk i do przebywania wspólnego. Troszeczkę jest inna sytuacja jeżeli chodzi o Pniowiec, ponieważ na Pniowcu chyba jest jakoś bardziej to związane z naturą, ludzie czują się bezpieczniej, bardziej rozluźnieni. Tam, mimo naszych próśb przez megafon, ta bezpieczna odległość nie jest utrzymywana.

Było o wodzie, teraz będzie o tym, co czeka na pozostałych obiektach Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji:

Zapraszamy jak zawsze na nasze półkolonie, choć teraz zostały ostatnie dwa turnusy w ramach „Akcji Lato na Nowinach”, gdzie mamy takie grupy, które też zostały przerzedzone, bo do tej pory było około 50-60 uczestników, a teraz (ze względu na koronawirusa) musieliśmy ograniczyć do 38. To są grupy 12-14 osobowe. W sierpniu na pewno będziemy organizować turniej piłki nożnej. (…) Odbędzie się w Niedobczycach, przy ul. Górnośląskiej. Mamy też treningi tenisa stołowego, które organizowane są przez całe wakacje, to robi jako wolontariat jeden z trenerów. Kluby sportowe, które były zamrożone przez kilka miesięcy, teraz wróciły do pełnej pracy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj