Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co na raciborskich drogach słychać?

Facebook Twitter

Lepiej na razie nie będzie. W Raciborzu przygotowują kierowców na spore utrudnienia w ruchu. Te już są na ulicy Rybnickiej: jak mówiliśmy w wiadomościach Radia 90, na skrzyżowaniu z Piaskową jeszcze do połowy listopada obowiązywać będzie zwężenie jezdni. Potem wprowadzona zostanie tam tymczasowa organizacja ruchu na zjazd z budowy.

Rozmawialiśmy z prezydentem miasta, Dariuszem Polowym:

Nie będzie to na pewno nic, co nam ułatwi w tym miejscu ruch, raczej musimy się liczyć z tym, że jakaś uciążliwość będzie, ale chyba już nie będzie to tak uciążliwe, jak samo zwężenie, które jest tam obecnie. Do wiosny- z tego, co mamy tutaj przekaz od wykonawcy- nie przewiduje się tam wprowadzania żadnego ruchu wahadłowego, więc póki co jeździmy tak, jak dotychczas.

Te prace są częścią budowy wschodniej obwodnicy Raciborza. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Budowa raciborskiego odcinka do 2022 roku pochłonie prawie 300 mln zł, z czego połowa pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Drogowców nie widać natomiast na skrzyżowaniu w rejonie „Mechanika”. Ma tam powstać rondo, na razie stanęły znaki informujące o inwestycji:

Formalnie budowa trwa. Tam na razie utrudnień nie widać, ale miejmy nadzieję, że te przyszłe korzyści wynagrodzą nam potencjalne niedogodności, które są z tym związane.

W magistracie w Raciborzu nie znają jeszcze dokładnych terminów, kiedy faktycznie pojawią się utrudnienia dla kierowców. ZDW w Katowicach zakłada, że główne prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku i wtedy należy spodziewać się ruchu wahadłowego. Jak na razie, w planach są roboty polegające na przebudowie infrastruktury technicznej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024