Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co o zdalnej nauce sądzi dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju?

Facebook Twitter

"Decyzja o zdalnym nauczaniu to trudna decyzja i trudny moment dla nas wszystkich" - powiedziała w rozmowie z Radiem 90 wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju, Danuta Łydzińska.

Fot. pixabay.com

W tej placówce od początku września nie było ani jednego przypadku zachorowania na COVID-19 wśród nauczycieli, ani wśród uczniów:

Trudno będzie wypracować takie metody pracy, żeby były najlepsze dla dzieci, bo o to chodzi. W związku z tym powiem, że bardzo trudne jest zorganizowanie takiego nauczania, żeby było ono skuteczne. Wiadomo, siła wyższa. Na pewne rzeczy człowiek nie ma wpływu i będzie musiał pracować i konsultować wszystko, aby przygotowywać w taki sposób tę naukę, żeby była skuteczna i przyswajalna dla ucznia.

Dyrekcja i nauczyciele liczyli się z tym, że nauczanie zdalne wróci:

Nie patrzyliśmy przez pryzmat tego, czy to będzie czwarta klasa, czy siódma. W ogóle zdalne nauczanie jest formą bardzo trudną, dla ucznia przede wszystkim i dla rodziców. Na pewno będziemy się organizować na swój sposób, już doświadczenie mamy. Będziemy robić wszystko, żeby jak najbardziej było skuteczne.

Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzonymi przez rząd od poniedziałku (26.10) uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci będą uczyć się zdalnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022