Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co powstaje na Machnikowcu? Kolejna część inwestycji na finiszu [WIDEO]

Facebook Twitter

Dużą popularnością cieszą się tężnie w okolicy. Nową kilkanaście dni temu otwarto w Marklowicach, ta w Rydułtowach ma już trzy lata, ale teren wokół właśnie przechodzi kolejną zmianę.

Trwają ostatnie prace wykończeniowe na rydułtowskim „Machnikowcu”. Trzy lata temu przeprowadzono pierwsze prace modernizacyjne, teraz kończy się następny etap. Jak mówi Radiu 90 burmistrz Rydułtów Marcin Połomski,

tężnia wraz z przyległym terenem ma przyciągać nie tylko seniorów.

Marcin Połomski: Tak się nazywało, że tężnia jest dla seniorów przygotowana, natomiast całe to zagospodarowanie wokół tężni i wokół zbiornika Machnikowiec cieszy się też popularnością wśród młodych osób i to jest dla nas ważne i chcemy przygotowywać tereny dla wszystkich, nie dla konkretnej grupy wiekowej. Drugi etap, na którym obecnie trwają prace i będzie się niebawem kończył, jest właśnie przygotowany pod takie atrakcje, pod rekreację, gdzie nie tylko młodzi, ale wszyscy mieszkańcy Rydułtów mogą utrzymywać swoją kondycję fizyczną, w dobrym stanie. A przy okazji też mieć styczność z ofertą kulturalną, bo tutaj myślę o odtworzeniu terenu, gdzie wcześniej znajdowała się muszla koncertowa.

Muszli nie odtworzono, ale jest taras widokowy z zadaszeniem, gdzie będzie można osłuchać koncertów czy uczestniczyć w seansach kina plenerowego.

Marcin Połomski: A w tylnej części hałdy będzie można skorzystać z urządzeń do ćwiczeń. Tutaj budować swoją tężyznę fizyczną. Będzie można skorzystać z toru dla hulajnóg, dla rolek. Widziałem, że niektórzy już próbują samochody na zdalne sterowanie na tej części asfaltowej próbować. Będzie to zależało od kreatywności mieszkańców jak ten teren dobrze wykorzystać.

Prace na Machnikowcu powoli się kończą. Otwarcie nowej części obiektu najprawdopodobniej nastąpi w maju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj