Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Co prezentowano wczoraj (1.10.) na konferencji gospodarczej w Jastrzębiu?

Facebook Twitter

Ławka do ładowanie telefonów, ostrzegająca przed smogiem, ale też wino produkowane w sołectwie Borynia, które zdobywa kolejne mistrzowskie tytuły na targach winiarskich w Polsce.

To przykłady nowoczesnych firm, które działają w naszym mieście – mówi Radiu 90 Izabela Grela, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw przedsiębiorczości. Konferencja odbywa się w Jastrzębiu po raz drugi:

Pierwsza konferencja pokazywała firmy i marki, te, które mają ugruntowaną pozycję. Druga ma pokazać ludzi, którzy są kreatywni, twórczy, mają pomysły na biznes, chcą je realizować. Stawiamy na tych, którzy chcą się pochwalić tym, co robią niestandardowego. Stąd obecność winnicy, browaru, młodych ludzi, którzy w zaciszu garażu stworzyli ławkę, o której na pewno będzie jeszcze głośno.

Ławka, o której mowa, nie tylko dobrze wygląda, ma też wiele przydatnych funkcji. Podładuje telefon, ale też zaświeci się na czerwono, jeśli będzie alarmowy poziom smogu. Mówią twórcy ławki Michał Kaczorek i Michał Szyszkowski:

Chcieliśmy kilka nowych technologii tutaj zastosować. Szczególnie na Śląsku jest problem z jakością powietrza, często sięgamy po aplikacje, aby sprawdzić tę jakość powietrza. My stwierdziliśmy, że lepiej to przedstawić w taki namacalny sposób. Te kolory będą informowały o jakości powietrza.

Czy ławka trafi na jastrzębskie ulice? Mówi Prezydent Jastrzębia Anna Hetman:

Mamy już przecież browar Jastrzębie, mamy winnicę w Jastrzębiu. Pojawił się kolejny biznes, innowacyjny, bardzo mnie to cieszy. Będę pracowała nad tym, aby takie ławki, które zostały stworzone tu, w Jastrzębiu,  pojawiły się w pierwszej kolejności w naszym mieście. Będziemy też oczywiście promować tę inicjatywę poza granicami miasta, to bardzo ważne, aby Jastrzębie było w regionie i w Polsce dobrze postrzegane.

Dziś (2.10.) drugi dzień konferencji „Partnerstwo przez gospodarkę”, poświęcony szkoleniom i pracy w zespołach. Więcej z jastrzębskiej konferencji jutro (2.10.) w Radiu 90 w programie Czas na Twoją Miejscowość.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2020