Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co robić, by dobrze wyglądać? [WIDEO]

Facebook Twitter

Co robić, by dobrze wyglądać? Trzeba regularnie ćwiczyć i dobrze się odżywiać. Dobrze robić to pod okiem fachowców, bo to z nimi możemy osiągnąć najwyższą skuteczność i to oni często dopingują nas do wysiłku.

Iwona ćwiczy od dwóch lat pod czujnym okiem trenera personalnego.

Radio 90: Iwona, dlaczego ćwiczysz?

Ćwiczę przede wszystkim po to, aby być osobą aktywną, zdrową, żeby nie mieć problemów ze stawami, które kiedyś posiadałam. Ćwiczę dlatego, żeby również ładnie wyglądać, żeby aktywnie spędzać czas. Staram się łączyć pracę i przychodzić na treningi do mojego kochanego trenera Mateusza Musiolika, z którym trenuję już dwa lata. Staram się po prostu łączyć dom, pracę z siłownią i z biegami.

Radio 90: Co Ci to daje?

Ogromną satysfakcję, większe poczucie własnej wartości no i przede wszystkim sprawność. Należy popatrzeć na siebie w lustrze i uważam, że po dwóch, trzech miesiącach przede wszystkim zmienia się sylwetka i myślę że, dla nas dla kobiet jest to ogromna mobilizacja.

Iwona, klientka Studia Energia w Rybniku

Mateusz Musiolik jest trenerem personalnym od 11 lat. Pracuje w Studio Energia w Rybniku:

Każdy chce być fit, każdy chce być zadbany, dobrze wyglądać.

Radio 90: Co trzeba robić, żeby dobrze wyglądać, żeby mieć taką sylwetkę, której się nie wstydzimy, jak jesteśmy na plaży.

Ta aktywność musi być minimum trzy razy w tygodniu, umiarkowana, ale trzy razy w tygodniu. Od jakiegoś czasu mówi się już o 30% siłowni, ale 70% odżywiania, żeby to wszystko razem zagrało.

Radio 90: Na początku roku przybywa Wam tych, którzy chcą poprawić swoją sylwetkę?

Tak, ten okres styczniowy jest taki zachęcający dla tych wszystkich, żeby właśnie po świętach zrobić coś ze swoim życiem. Ci ludzie zbierają się przez cały styczeń- kolega zaczął, szwagier ćwiczy no i ja już też muszę i teraz ten sezon ćwiczę na całego.

Mateusz Musiolik, trener personalny w Studio Energia w Rybniku

Radio 90: Mateusz widzisz kogoś po raz pierwszy, kto przychodzi na siłownię- myślisz czy z tej mąki będzie chleb?

Na szczęście mamy w swojej ofercie jedną darmową konsultację z trenerem. Gdy przychodzi taka nowa osoba, to już teraz wszystko w naszych rękach, żeby ją odpowiednio zachęcić, zmotywować. Klienci, podopieczni przez te moje 11 lat pracy w branży są coraz ambitniejsi i w lepszej dyspozycji. Można z nich więcej wykrzesać i myślę, że jest postęp- stopniowy, ale postęp jest.

Radio 90: Nie od razu Rzym zbudowano- mówi powiedzenie no i faktycznie potrzeba cierpliwości.

Tak, ta dyscyplina jest bardzo niewdzięczna. To, co zbudujemy przez 3/4 roku możemy w wakacje bardzo łatwo zgubić: odstępstwa od diety, fast food, jakieś piwko i wszystko idzie na marne- niestety tak jest. Systematyczność w diecie i w treningu- bez tego ani rusz.

Radio 90: Stąd obecność tego trenera personalnego jest taka istotna, żeby mieć takiego anioła stróża, który pokazuje, co robię źle, na co powinienem zwrócić uwagę.

Tak jest, dlatego ten zawód stał się teraz tak popularny, trenerów jest w każdym klubie bardzo wielu i co ciekawe oni wszyscy mają robotę.

Radio 90: Co ciekawe, przychodzą tutaj żużlowcy rybniccy. Masz pod swoją opieką czy Kacpra Worynę, czy innych żużlowców, którzy tutaj pracują nad swoją dobrą kondycją.

Chłopcy muszą być teraz w wyjątkowej formie, Rybnik jest teraz w ekstralidze. Kacper startował w Mistrzostwach Europy- był czwarty, więc tu nie wyobrażam sobie, żeby się nie ruszał. My współpracujemy ok. 8 lat wspólnie i też ten jego progres taki wytrzymałościowo-siłowy jest zauważalny. Oni tu są bardzo często, dwa razy dziennie. Wczoraj rano lekcja prywatna, wieczorem zajęcia w grupie. Dzisiaj rano joga, wieczorem zdrowy kręgosłup itd., itd. Gdzieś tych treningów jest około 10 tygodniowo. Dużo, a oni jak mało kto dbają o detale.

Po intensywnym treningu niezwykle ważna jest regeneracja. Studio energia to jedyny fitnessklub w Rybniku, który ma na miejscu saunę. Arkadiusz Żabka i Przemek Niedźwiecki rozmawiali z saunamistrzynią Martą Tarajko:

Radio 90: Po intensywnym treningu z Mateuszem Musiolikiem czas na regenerację sił, najlepiej w strefie relaksu i taka strefa relaksu właśnie w Studio Energia działa. Z nami jest Marta, która wie niemal wszystko na temat tego, jak się zregenerować.

Co do regeneracji to na pewno jest to bardzo ważny aspekt treningu. Jak już trener wspomniał, trening musi być regularny- dwa, trzy razy w tygodniu- ale pomiędzy jest też ważna regeneracja. Do tego służy nam właśnie sauna.

Radio 90: Sama jesteś właśnie saunamistrzynią.

Wraz z kolegami i koleżanką prowadzimy rytuały saunowe- tak to nazywamy. To nie tylko takie machanie ręcznikiem, ale również i wachlarzem. Polega to na tym, że rozprowadzamy gorące powietrze po całej saunie, żeby każdy otrzymał to ciepło. Dodatkowo używamy w kuli i zapachowych olejków.

Radio 90: Taki seans się różni od tradycyjnego siedzenia w saunie i patrzenia na zegarek.

Dokładnie, niektórym osobom sauna kojarzy się z tym, że wchodzą i czekają, aż ta nasza klepsydra nam cała przeleci, ten piasek, te 10-15 minut. Taki rytuał trwa od 8 do 15 minut i jest to naprawdę urozmaicenie. Trzy piosenki różne, różne gatunki. Raz mamy relaksacyjne- spokojne, raz mamy żywiołowe, gorące seanse. Zawsze jest inna nuta zapachowa, saunamistrz różne techniki stosuje. Zawsze inaczej ten ręcznik lata. Szczerze powiedziawszy, nie da się powtórzyć jednego seansu parę razy. Za każdym razem wychodzi to inaczej- inne wrażenia, inne odczucia.

saunamistrzyni Marta Tarajko, Studio Energia Rybnik

Radio 90: Mamy tutaj tradycyjne sauny, ale są także sauny, które są nowością, szczególnie lubianą przez panie- infrared.

Zgadza się, jest to ulubiona sauna przez nasze wszystkie klientki. Sauna infrared, czyli na podczerwień. Różni się tym od innych saun, że promienie podczerwieni wnikają w głąb skóry aż 4 cm, co powoduje, że pomaga w redukcji cellulitu, a jak wiadomo, panie chcą pięknie wyglądać, chcą się ujędrnić zwłaszcza teraz, kiedy jest nowy rok i każda już myśli o wakacjach, planuje i chciałaby fajnie w tym bikini wyglądać na tej plaży.

Radio 90: Są także masaże, jeżeli komuś mało to także może się tutaj nieźle wymasować.

Mamy gabinet masażu, gdzie oferujemy wszystkie masaże, od klasycznego po relaksacyjny. Planujemy też jeszcze z pillingami, gorącą czekoladą. Jeżeli komuś jeszcze mało relaksu to jak najbardziej można jeszcze dać się wymasować. W dzisiejszych czasach każdy z nas jest narażony na dużo bodźców zewnętrznych, niestety stresogennych. Cały czas gdzieś pędzimy i w pracy i w domu jesteśmy zabiegani, mamy dużo obowiązków, więc warto raz na jakiś czas poświecić taki czas dla siebie- takie popołudnie. Przyjść na saunę, następnie na masaż. Taką zrobić sobie małą przyjemność. To tak wiele może potem zmienić w naszym nastawieniu na świat.

Zobacz film z naszej wizyty w Studio Energia w Rybniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024