Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co samorządowcy sądzą o buncie restauratorów?

Facebook Twitter

Co samorządowcy sądzą o buncie restauratorów ? Przypomnijmy, w Cieszynie jedna z restauracji otworzyła się dla klientów. Od piątku (08.01.) można zjeść na miejscu. Póki co policja i Sanepid nie nakłada kar i mandatów.

fot. Free-Photos/ pixabay.com

Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek z którym rozmawiał Arkadiusz Żabka, nie dziwi się postawie restauratorów. Jak mówi, to powiat graniczny, który w szczególny sposób został dotknięty pandemią:

Zamknięto granice, 30% mieszkańców powiatu straciło możliwość zarabiania. Jeżeli do tego dołożymy fakt, że zostały ucięte kontakty z Czechami, więc możliwość też płynnego handlu, to tych ludzi, którzy to odczuli było znacznie więcej. Kiedy mamy największe możliwości zarabiania, naszych przedsiębiorców branży turystycznej, kiedy nieraz zarabiają przez te 2-3 miesiące na pozostałą część roku, nagle mamy kompletne zamknięcie. Jeżeli pan do tego wszystkiego dołoży nieoczekiwany wyrok sądu, który powiedział, że rozporządzenie nie jest podstawą do ograniczeń to trudno się dziwić przedsiębiorcom, że coś takiego zrobili.

Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński

Tymczasem także w Rybniku otwarcie mimo zakazu planuje jeden z lokali na deptaku i klub w centrum miasta. Pytaliśmy w porannej rozmowie w Radi0 90 czy prezydent Piotr Kuczera popiera takie działania?

Przede wszystkim jestem zwolennikiem przestrzegania prawa w tym zakresie. Nie dziwie się biznesowi, bo ten okres szczególnie dla branży gastronomicznej i hotelarskiej jest katastrofalny, a z drugiej strony gdzieś w tyle głowy obostrzenia koronawirusowe. Myślę, że służby sanitarne i policja będą wyciągać konsekwencje ale wielu oczekuje, że ten okres złagodzenia nastąpi jak najszybciej. Nasz zachodni sąsiad przypomnę, ma całkowity lockdown.

Radio 90: Jest pan za czy przeciwko takiemu podchodzeniu do sprawy?

Znaczy się jestem przeciwnikiem robienia tego w taki sposób. Z drugiej strony jest to dla mnie akt rozpaczy tych ludzi, bo kończą się środki finansowe, tu jest chyba podstawowy problem.

Czy rybnickie lokale otworzą się mimo zakazu? Przekonamy się w ciągu najbliższych dni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj