Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Co się czyta w Raciborzu?

Facebook Twitter

Czy w ubiegłym roku przeczytałeś jakąś interesująca książkę? O to pyta swoich czytelników biblioteka w Raciborzu zachęcając do udziału w plebiscycie Książka Roku 2018. Swoich kandydatów można zgłaszać jeszcze przez tydzień, do 31 stycznia. A co czyta się w Raciborzu najchętniej?

www.facebook.com/biblrac

Popularnością w ubiegłym roku cieszyły się powieści obyczajowe polskich autorek m.in. Katarzyny Michalak czy Joanny Szarańskiej. Do najpopularniejszych gatunków zalicza się- i tu także żadnego zaskoczenia- literatura kryminalna i sensacyjna. Od lat właściwie czytelnicy sięgają po takich autorów jak – Harlan Coben czy Jo Nesbo, a z polskiego podwórka po – Remigiusza Mroza, Wojciecha Chmielarza czy Katarzynę Bondę, zresztą „królowa polskiego kryminału” – jak nazywana jest Bonda- 2 miesiące temu była na otwarciu biblioteki przy Kasprowicza.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się biografie. Do bestsellerów 2018 należy autobiografia Kuby Wojewódzkiego i zbiór felietonów Katarzyny Nosowskiej. W bibliotece szukamy też porad, oblegane były półki z poradnikami psychologicznymi typu: „Hygge-klucz do szczęścia” Meika Wikinga.

W ubiegłym roku, w plebiscycie na Książkę 2017 czytelnicy biblioteki w Raciborzu wybrali tom poezji Kai Kowalewskiej „Łąki mi love”. Miejsce drugie w plebiscycie zajął człowiek z Raciborzu, Naval z wojskowymi wspomnieniami „Ostatnich gryzą psy”.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Odwiedzić profil Biblioteki na Facebooku – TUTAJ
Znaleźć post oznaczony hasłem „Książka Roku 2018”
Dodać komentarz zawierający: tytuł typowanej książki, imię i nazwisko autora

Wszystkich, którzy nie posiadają konta na Facebooku, zapraszamy do wypełnienia formularzy w dowolnym oddziale lub filii biblioteki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 lutego 2020