Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co słychać w zespole JKH GKS-u Jastrzębie przed nowym sezonem? [WIDEO]

Facebook Twitter

Teraz mają wolne, ale już nie mogą się doczekać, kiedy wyjadą na lód. Za hokeistami JKH GKS-u Jastrzębie pierwsza część przygotowań do nowego sezonu. Zespół przygotowywał się na własnych obiektach.

Za nami bardzo trudny ale dobrze przepracowany okres – mówi Radiu 90 napastnik JKH GKS-u Łukasz Nalewajka:

Łatwo nie było, wiadomo, to jest okres, którego nikt z nas nie lubi, ale trzeba go solidnie przepracować, żeby później w sezonie nam było łatwiej. Pracowaliśmy dużo na siłowni, współpracowaliśmy w tym roku z dr. Michałem Wilkiem, który nas przygotowywał pod względem siłowym no a o resztę zadbał trener Kaláber. Zabierał nas do parku, na hali byliśmy dużo, więc myślę, że będziemy bardzo dobrze przygotowani do sezonu. Teraz czas regeneracji, ale już z utęsknieniem wypatrujemy tego 23 lipca, gdzie będzie pierwszy trening na lodzie […] 

Do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników. Na co będzie stać zespół w tym sezonie? Czy nowi gracze dołączyli już do drużyny?

Jeszcze nie, ale znamy ich z tafli, z meczów w sezonie, które rozgrywaliśmy. Mogę powiedzieć, że to będą na prawdę wzmocnienia w drużynie. Są to bardzo dobrzy zawodnicy. Myślę, że wniosą wartość dodatnią do naszego zespołu. Myślę, że drużyna będzie a pewno mocniejsza niż w zeszłym roku,. Dwa lata można powiedzieć, graliśmy tylko młodzieżą, więc myślę, że już trochę tego doświadczenia mamy i kończy się usprawiedliwianie nas jako młodej drużyny. Trzeba zacząć już powoli coś osiągać w tej lidze, pokazywać. Dwa lata z rzędu przegrywamy z Podhalem w ćwierćfinałach i chcemy tę klątwę przełamać. Na pewno przejście do tego ćwierćfinału to będzie takie minimum – dodaje napastnik JKH GKS-u Łukasz Nalewajka.

Dodajmy, że jako ostatni zespół wzmocnił pochodzący z czeskiej Karwiny, posiadający polskie korzenie Martin Kasperlik. To napastnik, który ostatnie dwa sezony spędził w Unii Oświęcim, strzelił 13 goli i zaliczył 17 asyst. Kasperlik podpisał roczną umową z jastrzębskim klubem. Nowy sezon Polskiej Ligi Hokeja rusza we wrześniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj