Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co stało się z prezentami niepełnosprawnych uczniów z Wodzisławia?

Facebook Twitter

Co stało się z prezentami niepełnosprawnych uczniów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych z Wodzisławia? Czy wobec uczniów wymierza się kary? Czy dzieci i młodzież są zamykane w ciemnych pomieszczeniach?

Takie zarzuty stawiają rodzice, którzy napisali list do Radia 90, ale też do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu jako jednostki nadzorującej placówkę:

Kornelia Newy: Jest nam ogromie przykro, że taka piękna akcja, która miała dać dzieciom tyle radości i satysfakcji, w końcu okazała się tak niewłaściwa i niedobra dla szkoły, przecież ta szkoła, wiem to z moich doświadczeń, robi wszystko żeby te dzieci czuły się tam dobrze, nasza współpraca jest znakomita, ja jestem pełna uznania dla pracy dyrekcji tej szkoły, a także dla wszystkich nauczycieli. Gościłam tam wiele razy i teraz kiedy czytam ten anonim, to jetem zaniepokojona i martwię się, że w tym gronie o którym mam tak dobrą opinię, znaleźli się ludzie którzy potrafią takie szykany wobec tej szkoły i jej pracowników wygłaszać.

Komentuje całą sprawę członkini zarządu powiatu wodzisławskiego odpowiedzialna za oświatę i dodaje, że do tej pory pracę placówki oceniała wzorowo:

Kornelia Newy: Ta szkoła daje całe serce swoim wychowankom, wielokrotnie spotykałam się z tymi rodzicami w różnych sytuacjach w tej szkole i nigdy nikt nawet jednej uwagi nie zgłosił, zawsze to były twarze uśmiechnięte i zadowolone, wiec nie wiem skąd to się wzięło, może z tej akcji ale przecież za tą akcję nie była odpowiedzialna szkoła tylko wolontariusz, a pani wicedyrektor po prostu włączyła się do tej akcji w okresie właśnie tej naszej epidemii. Za tym wszystkim stały dobre intencje, tylko że coś się zdarzyło i trudno nam na razie powiedzieć czy naprawdę było tak jak to opisali rodzice czy może wcale nie tak.

Z uwagi jednak na to, że cała akcja odbywała się na terenie szkoły, w godzinach pracy wicedyrektorki, która podjęła się reprezentowania organizatora w placówce i dotyczyła uczniów tej szkoły, powiat jako organ nadzorujący postanowił wyjaśnić całą sprawę, ponieważ zarzuty, jakie padają w piśmie skierowanym do starostwa budzą niepokój

– dodaje naczelniczka wydziału oświaty w powiecie wodzisławskim:

Katarzyna Zöllner-Solowska: W kompetencji dyrektora, który zatrudnia swoich nauczycieli w tym wicedyrektora jest, by podjąć działania i rozstrzygnąć czy rzeczywiście takie sytuacje miały miejsce, w związku z tym, że dotyczy to dzieci, poinformowaliśmy także ograny związane z nadzorem nad pracą nauczycieli czyli odpowiedni organ przy wojewodzie, który może podjąć kroki dyscyplinarne w stosunku do nauczycieli czyli komisja dyscyplinarna, natomiast mamy także informację, że pan starosta przekazał do organów ścigania informację, że takie dokumenty pojawiły się w jego rękach, z których wynikają takie a nie inne zapisy.

Sprawą zajęła się także Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, która nie przesądzając o winie kogokolwiek, postanowiła skierować sprawę do starosty wodzisławskiego, kuratorium oświaty, policji oraz Rzecznika Praw Dziecka. Dodajmy, że do wydziału oświaty wpłynęło też pismo od Rady Rodziców, która podkreśla dobrą współpracę z wicedyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Pomimo podjętych prób nie udało nam się porozmawiać z dyrektorem placówki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021