Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co to był za finał Wodzisławskiego Festiwalu Kuglarzy! Było kolorowo, wesoło, był ogień! [FOTO, LIVE]

Facebook Twitter

W niedzielę (29.08.) w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" w Wodzisławiu Śląskim zaprezentowali się najlepsi z najlepszych uczestników konkursu o tytuł Wodzisławskiego Sztukmistrza 2021 i oczywiście laureat.

W 5. edycji zwyciężył Janek Dudek z Krakowa, który wystąpił w pokazie m.in. z użyciem ognia:

Janek Dudek: W Wodzisławiu jestem czwarty raz, od 5 lat i tu się moja historia z kuglarstwem zaczęła. 4 lata temu wykonywałem swój pierwszy fire show. (…) Potem co roku widziałem te zmagania i ten wysiłek, którego te występy wymagały. Myślałem, co można zrobić, żeby stanąć między nimi.

Radio 90: Tytuł przypadł Tobie. Duża konkurencja była?

Janek Dudek: Ogromna. (…) Wszyscy profesjonaliści lub ludzie z ogromną pasją. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy. (…) Zakochany byłem oglądając te występy.

Radio 90: A to jest pasja czy sposób na życie?

Janek Dudek: Jedno się nie różni od drugiego. Pasja musi się czymś żywić, a życie musi się żywić pasją. To jest ogromna frajda. Sztuki sceniczne, praca performatywna to miejsce na wykorzystanie swoich talentów, a z drugiej strony robi się to dla widowni, dla relacji ze społecznością. Bez tej relacji, samo dla siebie by to nie istniało.

Jan Dudek, zwycięzca 5. edycji konkursu Wodzisławski Sztukmistrz

Z Wodzisławskim Sztukmistrzem rozmawiała Monika Sokołowska. Ostatni dzień festiwalu kuglarzy to było też Kolorowe Szaleństwo z Radiem 90, to były Wasze uśmiechnięte buzie w żółto-niebieskich kolorach, zumba w rytm „Muzyki wybranej dla Ciebie” i płonący napis z nazwą naszej stacji.

Zobaczcie:

Więcej zdjęć z finałowego występu artystów:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023