Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Co ustalili w Lyskach w sprawie autobusu? [INTERWENCJA RADIA 90]

Facebook Twitter

Jest światełko w tunelu w sprawie zmian w rozkładzie jazdy autobusu PKS-u Racibórz, który wyjeżdża z Lysek w stronę Bogunic i Adamowic. Przypomnijmy: mieszkańcy wracający po południu z pracy lub szkoły z Rybnika, spóźniają się na przesiadkę i do domu zazwyczaj chodzą piechotą. Nawet 6 kilometrów, przez las.

Dziś (18.10) na spotkaniu w Urzędzie Gminy z przedstawicielami starostwa powiatowego w Raciborzu, które organizuje komunikację na tym terenie zapadły konkretne decyzje. Zmiany będą i to szybciej niż początkowo zapowiadano.

Według przepisów rozkład jazdy można by było zmienić dopiero w drugiej połowie grudnia, sprawa jednak jest na tyle pilna, że ustalono, by nowa godzina odjazdu autobusu z przystanku w Lyskach obowiązywała od poniedziałku, 6 listopada. Na pewno będzie odjeżdżał później niż 16:15, tak jak jest to zapisane obecnie, o ile?

Przez najbliższy tydzień urzędnicy z Lysek mają obserwować i notować jak duże są spóźnienia linii 27 z Rybnika. Wtedy zapadnie decyzja czy raciborski PKS będzie odjeżdżał o 15:00, czy o 30 minut później.

Do 6 listopada kierowcy mają czekać na pasażerów, ale jak usłyszeliśmy w starostwie powiatowym w Raciborzu, nie mogą dłużej niż 20 minut, bo na innych przystankach też czekają pasażerowie. Tak czy inaczej, zmiany uda się wprowadzić niebawem, na korzyść mieszkańców gminy Lyski, tak, by już dłużej nie musieli chodzić na piechotę, z biletem w kieszeni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj