Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co w najbliższym czasie będzie się działo w Teatrze Ziemi Rybnickiej?

Facebook Twitter

"Zielony" kolor Rybnika na mapie Ministerstwa Zdrowia zniósł dodatkowe obostrzenia w mieście. W imprezach kulturalnych i sportowych może brać udział do 50% publiczności.

Teatr Ziemi Rybnickiej przygotował się na okres jesienny i choć wielu wydarzeń zabraknie, na brak oferty nie będzie można narzekać

– mówi dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej, Michał Wojaczek:

Większą część naszej oferty jesiennej będziemy budować na ekranie kinowym. Będziemy proponować filmy, ale także różnego rodzaju wydarzenia, które nagrywane są i przygotowane do wersji kinowej. Tak będziemy prezentować spektakle z National Theatre z Londynu, z Metropolitan Opera. Będzie też cykl wystawa na dużym ekranie, w którym prezentujemy sylwetki najbardziej znanych malarzy świata oraz muzea, w których ich obrazy się znajdują, a także ciekawostki z życia tych twórców. Naprawdę znakomita produkcja na dużym ekranie, myślę, że to w tych trudnych czasach znajdzie swoich odbiorców i będziemy mogli z widzami się spotykać.

Inne wydarzenia, głównie koncerty będą organizowane z udziałem miejscowych artystów

– dodaje dyrektor Wojaczek. Jeżeli Rybnik pozostanie w zielonej strefie, na pewno odbędzie się planowany już wcześniej na marzec koncert rybnickiej grupy Carrantuohill:

Koncert odbędzie się 11 września. Pierwotnie miał być o godz. 19.00 dla pełnej sali, ale w związku z tym, że w strefie zielonej też możemy spotykać się tylko w połowie objętości, pierwszy koncert będziemy organizować dla połowy publiczności o godz. 18.00, to będą osoby, które kupiły bilety online, a drugi koncert dla tych, którzy kupili bilety na kasie, o godz. 20.30. Mam nadzieję, że koncert zespołu Carrantouhill będzie wydarzeniem, które rozpocznie działalność z udziałem publiczności. Taka instytucja jak nasza, niestety bez publiczności jest inna.

Na początek przyszłego roku przeniesiono zaplanowane już wcześniej w Teatrze Ziemi Rybnickiej koncerty Rojka i Dawida Podsiadło.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj