StartWiadomości Wiadomości dnia

Co w sprawie śmierci pacjenta z Wodzisławia?

Marcin zmarł po blisko 11 godzinach oczekiwania na realną pomoc na Izbie Przyjęć. Dyrekcja zdecydowała o dyscyplinarnym zwolnieniu dwóch lekarzy dyżurujących wtedy w szpitalu w Rydułtowach, do którego pacjent został przewieziony z Wodzisławia, ale nie został tam przyjęty. Ostatecznie 35-latek trafił do Raciborza i tam zmarł. Miał zawał.

Po decyzji o zwolnieniu dwóch lekarzy z Rydułtów w lecznicy zawrzało. Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć, wynika, że medycy będą dochodzić swoich praw przed Sądem Pracy, nie milkną głosy, że potraktowano ich jak „kozły ofiarne”, że to niesprawiedliwe, że konsekwencji nie ponieśli dyżurujący w Wodzisławiu, pod których opieką był 35-latek.

Jesteśmy zdruzgotani, serce się kroi jak odchodzą tak wspaniali lekarze – to jedna z opinii, jaką usłyszeliśmy. Gorąco komentowaliście również ten temat na naszym fanpejdżu: Zwolnili lekarzy z Rydułtów za co? Za cały ten nieład szpitalno-administracyjny w naszym kochanym powiecie. Teraz chorować to trzeba mieć zdrowie – pisze Zbyszek.

Opisujecie wiele swoich historii i doświadczeń ze służbą zdrowia, zadajecie pytania, które i my dziennikarze chcielibyśmy zadać, na razie jednak nie mamy komu. Dopóki nie skończą się kontrole w szpitalu w Wodzisławiu, nie dowiemy się, czy będą kolejne decyzje personalne i czy wyciągnięte zostaną wnioski z całej tej tragedii. Postępowania Rzecznika Praw Pacjenta i Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu wciąż trwają, NFZ kończy wyjaśnianie sprawy.

Pisaliśmy o sprawie:

Pacjent zmarł po 11 godzinach na Izbie Przyjęć

Prokuratura zajęła się sprawą z Izby Przyjęć w Wodzisławiu

Dwóch lekarzy zwolnionych dyscyplinarnie ze szpitala w Rydułtowach

Wodzisław: Lekarze zwolnieni po śmierci pacjenta [WIDEO]

Wodzisław: Czego jeszcze nie wiemy w sprawie śmierci 35-letniego pacjenta?

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Zostaw komentarz