Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co wiemy o poszukiwanym mężczyźnie, który potrącił policjanta w Szczerbicach?

Facebook Twitter

Mężczyzna, który potrącił policjanta i jest poszukiwany miał odebrane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwym i sądowy zakaz kierowania pojazdami - dowiedział się reporter Radia 90.

Wiemy, że uprawnienia stracił na początku ubiegłego roku, kiedy został zatrzymany za kółkiem w stanie nietrzeźwym. Wówczas to sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów do roku 2021. To wyjaśnia dlaczego nie zatrzymał się do kontroli w Szczerbicach.

Mężczyzna widząc patrol policji zdecydował się na ucieczkę, policjanci lokalnymi drogami ścigali volkswagena passata. Ten w końcu zatrzymał się na ulicy Piecowskiej w Rydułtowach. Gdy policjanci wyszli z radiowozu i szli w stronę samochodu, mężczyzna ruszył w ich stronę i potrącił jednego z funkcjonariuszy. Drugi oddał strzały w kierunku pojazdu.

Kierowca uciekł, porzucił auto w Rydułtowach. Trwa obława na mężczyznę, szukali go policjanci z Wodzisławia, Rybnika i Katowic również z psami tropiącymi, na razie bez efektu. Prokuratura zgodziła się na publikację wizerunku i danych 50-letniego mieszkańca Rydułtów. Piszemy o tym  TUTAJ!

Potrącony policjant trafił do szpitala, ale wrócił już do domu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj