Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co wolno wziąć na maturę?

Facebook Twitter

Długopis lub pióro, piszące na czarno. To przedmiot, który z pewnością można zabrać ze sobą na egzamin dojrzałości. Niebawem matury, w Radiu 90 przypominamy zdającym uczniom, jakie przybory mogą wnieść na salę, a czego im zabrać nie wolno.

Zacznijmy od tego, co na egzaminie jest zabronione. Uczniowie nie mogą wnieść na salę, w której trwać będą matury urządzeń telekomunikacyjnych, czyli telefonów komórkowych, tabletów, jakiegokolwiek sprzętu, dzięki któremu możliwe jest połączenie z internetem.

Na część pisemną egzaminu można zabrać ze sobą tylko przybory i materiały określone przez Centralną Komisję, a ta wybrała dla zdających biologię, chemię, fizykę i geografię: linijki i kalkulator prosty, czyli taki, za pomocą którego wykonać można dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

Na matematyce dodatkowo można też mieć cyrkiel. Przybory może zapewnić szkoła lub zdający – to w zależności od placówki. Na języku polskim dostępny będzie słownik ortograficzny, słowniki językowe mają być do dyspozycji uczniów na egzaminach z języka białoruskiego, litewskiego, ukraińskiego, kaszubskiego i łaciny.

A matury już za kilka dni, pierwsze egzaminy w poniedziałek, 4 maja. Powodzenia!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj