Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z grupą rybniczan, która przebywa na obozie sportowym w Dźwirzynie?

Facebook Twitter

Przypomnijmy: jeden z trenerów młodych piłkarzy RKP Rybnik jest członkiem rodziny pacjenta z koronawirusem, który przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. Grupa od zeszłego tygodnia przebywa nad morzem.

fot. materiał Telewizji Kablowej Kołobrzeg

Aktualne informacje w tej sprawie przekazał wczoraj (11.03.) starosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski:

Wprowadziliśmy okres kwarantanny w ośrodku „Rybitwa” w Dźwirzynie, znajduje się tam 50. dzieci, to obóz sportowy, dzieciom towarzyszy siedmiu opiekunów, wśród tych opiekunów jest osoba, która mogła mieć bezpośredni kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Ta osoba została przewieziona do oddziału  zakaźnego szpitala w Koszalinie, gdzie w chwili obecnej trwają badania. Wszystkie dzieci są bezobjawowe, nie mamy informacji, żeby stan któregoś dziecka wskazywał na możliwość jakiegokolwiek zarażenia. Ze względu bezpieczeństwa ten okres kwarantanny będzie trwał do dnia 18 marca.

Zadbaliśmy o osoby, które przebywają na kwarantannie – dodaje starosta Tamborski:

W ośrodku normalnie funkcjonuje stołówka, pani wchodzi osobnym wejściem, przygotowuje posiłki i opuszcza ten ośrodek. Zabezpieczyliśmy dzieci w zakresie wolnego czasu, dostarczyliśmy dodatkowe elementy do zabawy, gry, stoły ping- pongowe, gry planszowe. Nie ma w tym momencie możliwości wejścia i kontaktu, dopóki ten okres kwarantanny nie minie. Ośrodek jest wyłączony z normalnego dostępu.

Dodajmy, że na razie nie są znane wyniki badań trenera. Być może poznamy je jeszcze dzisiaj (11.03.).

Więcej w materiale Telewizji Kablowej Kołobrzeg:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj