Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z opłatami za żłobki i przedszkola?

Facebook Twitter

Czy rodzice muszą płacić czesne skoro zostają z dziećmi w domach, bo placówki zawiesiły działanie ze względu na epidemię koronawirusa? Sprawdzał reporter Radia 90.

fot._Alicja_/pixabay.com

Jeżeli samorządy zdecydują się na pomoc na co liczą rodzice, osłabią placówki niepubliczne. Kwota jednak kilkuset złotych jaka zostanie w domowym budżecie jest warta tego by iść na rękę rodzicom. Oczywiście nie wszystkim, bo większość maluchów i tak uczęszcza do prywatnych żłobków, bo tych miejskich jest po prostu za mało.

Sprawa już teraz podzieliła samorządy. Jedne, jak Wodzisław, zapowiedziały zniesienie opłat za żłobki i przedszkola, inne jak na przykład Rybnik cały czas zastanawiają się z prawnikami jak to zrobić.

W Jastrzębiu- Zdroju w lepszej sytuacji są przedszkolne dzieci, bo zapłacą one tylko za kilkunastodniowy pobyt w marcu, za kwiecień nie będą pobierane opłaty. W gorszej sytuacji są dzieci w tamtejszym żłobku miejskim, bo regulamin nakłada obowiązek zapłaty bez względu na to czy dziecko jest, czy go nie ma na zajęciach:

Trzeba będzie go zmienić, najszybciej na kwietniowej sesji

– usłyszał reporter Radia 90 od tamtejszych urzędników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021