Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z opłatami za żłobki i przedszkola?

Facebook Twitter

Czy rodzice muszą płacić czesne skoro zostają z dziećmi w domach, bo placówki zawiesiły działanie ze względu na epidemię koronawirusa? Sprawdzał reporter Radia 90.

fot.pixabay.com

Jeżeli samorządy zdecydują się na pomoc na co liczą rodzice, osłabią placówki niepubliczne. Kwota jednak kilkuset złotych jaka zostanie w domowym budżecie jest warta tego by iść na rękę rodzicom. Oczywiście nie wszystkim, bo większość maluchów i tak uczęszcza do prywatnych żłobków, bo tych miejskich jest po prostu za mało.

Sprawa już teraz podzieliła samorządy. Jedne, jak Wodzisław, zapowiedziały zniesienie opłat za żłobki i przedszkola, inne jak na przykład Rybnik cały czas zastanawiają się z prawnikami jak to zrobić.

W Jastrzębiu- Zdroju w lepszej sytuacji są przedszkolne dzieci, bo zapłacą one tylko za kilkunastodniowy pobyt w marcu, za kwiecień nie będą pobierane opłaty. W gorszej sytuacji są dzieci w tamtejszym żłobku miejskim, bo regulamin nakłada obowiązek zapłaty bez względu na to czy dziecko jest, czy go nie ma na zajęciach:

Trzeba będzie go zmienić, najszybciej na kwietniowej sesji

– usłyszał reporter Radia 90 od tamtejszych urzędników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj