Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z ósmoklasistami, którzy mają przystąpić do egzaminu kończącego naukę w podstawówce?

Facebook Twitter

O tym mówią uczniowie, nad formą testu zastanawiają się rodzice. Wiadomo coraz więcej o przygotowaniach, bo jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna i Kuratorium Oświaty, przed nami egzaminy próbne dla dzieci.

Fot.pixabay.com

Harmonogram przeprowadzania tzw. próbnych egzaminów ósmoklasisty jest faktycznie gotowy, ale warto na wstępie wiedzieć, że nie trzeba go zdawać. Przeprowadzenie testu próbnego przez szkołę jest dobrowolne i zapewne nie zdecydują się na nie wszystkie szkoły, które umożliwiają wprawdzie uczniom starszych klas kontakt bezpośredni z nauczycielem ale jednak według ustalonych wcześniej grafików. Okręgowe komisje udostępnią materiały do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić testy od 17 do 19 marca.

Na pierwszy ogień oczywiście sprawdzenie wiedzy z ojczystego języka, rzecz jasna na razie próbne. Co ważne test próbny pojawi się też na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, oraz okręgowych komisji w danym dniu o 9.00, tak aby mogli w nim wziąć udział uczniowie, którzy nie będą mogli sprawdzić się na terenie szkoły. Trzeba odpowiednio uczniów przygotować też na właściwy egzaminacyjny stres, to ich pierwszy taki sprawdzian w życiu, a nie jest to łatwe podczas nauczania zdalnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj