Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Co z pediatrią i otolaryngologią w rybnickim szpitalu? Prawdopodobnie wiele zmieni się od 1 lipca

Prawdopodobnie od 1 lipca WSS nr 3 w Rybniku nie będzie przyjmował na oddział dzieci, zawieszony zostanie również oddział otolaryngologii. Wiele wskazuje na to, że te niepokojące informacje są prawdziwe.

Szacowany czas czytania: 00:39

Wnioski o zawieszenie tych dwóch oddziałów, tłumacząc się brakami kadrowymi, złożyła do wojewody śląskiego dyrekcja placówki. Kilka miesięcy temu blisko 50 lekarzy specjalistów zapowiedziało, że odejdzie z pracy, bo nie przyjmie nowych warunków pracy i płacy. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że część z nich pozostanie w szpitalu, to jednak nie wystarczy by zabezpieczyć pracę niektórych oddziałów. Pediatria i otolaryngologia mają zostać zawieszone od 1 lipca do końca sierpnia. Ostateczną decyzję ma podjąć wojewoda śląski.

Czytaj także:

REKLAMA