Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z tym ekogroszkiem? Kiedy usprawnią działanie internetowego sklepu PGG?

Facebook Twitter

W wiadomościach Radia 90 powracamy do problemów z zakupem ekogroszku. Jak wiecie, w internetowym sklepie sklepie tona tego paliwa oscyluje w okolicach 1000 zł, na prywatnych składach jest on droższy. Nawet trzykrotnie.

Tomasz Głogowski rzecznik PGG mówi, że trudności z zakupem ekogroszku wiążą się z ogromnym zainteresowaniem, bo to jedyne miejsce na rynku gdzie można go kupić za około 1000 złotych. Jak mówi mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją:

Tomasz Głogowski: Nasze moce produkcyjne są nastawione na 100% i całość wyprodukowanego węgla dla klientów idealnych trafia do sklepu internetowego. W ciągu ostatniego roku wzrosła ponad 30-krotnie. W okresie od stycznia do maja zeszłego roku my za pomocą sklepu internetowego sprzedawaliśmy około 6 tysięcy ton węgla. Teraz w tym roku jest to 206 tysięcy. Obsłużyliśmy ponad 35 tysięcy klientów. Sprzedaliśmy ponad 160 tysięcy ton węgla za pomocą samego tylko sklepu internetowego.

Jak podkreśla Głogowski, PGG cały czas pracuje, by usprawnić działanie internetowego sklepu, wkrótce ma tam trafić cała produkcja dla klientów indywidualnych:

Tomasz Głogowski: Pracujemy nad tym, aby codziennie kierować do sklepu internetowego większą partię towaru. W marcu kierowaliśmy do sklepu około 2-3 tysięcy ton węgla, natomiast jest to już około 7-8 tysięcy i cały czas chcemy zwiększać dobową sprzedaż. Zamierzamy w najbliższym czasie skierować całość produkcji dla klientów indywidualnych do sklepu internetowego. Trwają prace nad tym, aby usprawnić też sam system odbioru węgla, tak aby można było szybko umówić się po odbiór, szybko ten węgiel odebrać przy jak najmniejszych formalnościach.

Do rozmów na temat rozwiązania problemu z wiceministrem Aktywów Państwowych ma dojść 2 czerwca w Katowicach. A w kolejnych wiadomościach sprawdzimy, co w tej sprawie zrobili nasi parlamentarzyści.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj