Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z tymi granicami? nieoficjalnie mają otworzyć w poniedziałek 15 czerwca

Facebook Twitter

Kiedy Polska otworzy granice? Wciąż aktualna jest data 15 czerwca. Rząd ma swoją decyzję ogłosić w środę (10.06.) i jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio 90: ta data ma zostać potwierdzona.

Dla mieszkańców naszego regionu temat ważny i interesujący, głównie w kontekście otwarcia granic z najbliższymi sąsiadami, Czechami. Rząd w Pradze już ogłosił, że od 15 czerwca rezygnuje z obowiązkowych testów na koronawirusa, których do tej pory wymagał np. od Polaków pracujących po czeskiej stronie granicy.

Po Bożym Ciele w naszym kraju kończą się też dwa obostrzenia: od soboty, 13 czerwca nie trzeba będzie poddawać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie po przekroczeniu granicy, a od niedzieli (14.06.) będzie można przekraczać granicę w dowolnie wybranych miejscach, a nie tylko w tych wskazanych, a do tego bez kontroli. To wszystko skłania do wniosku, że właśnie w środę usłyszymy, że od 15 czerwca granice naszego kraju zostaną otwarte.

Jest oczywiście brany pod uwagę też drugi, mniej optymistyczny scenariusz: że zamknięcie granic zostanie przedłużone do końca czerwca, takie są rekomendacje Komisji Europejskiej. Sytuacja epidemiczna jest bardzo dynamiczna, trudno więc w 100% przewidzieć decyzje polskich władz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024