Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z węglem w Rybniku? Słuchacze dzwonią do naszej redakcji

Facebook Twitter

Rybnicki samorząd, nie przystąpił do rządowego programu dystrybucji węgla wśród mieszkańców. "Gdzie mamy kupić węgiel w preferencyjnej cenie?" - pytają mieszkańcy Rybnika.

Większość gmin z regionu mimo krytyki pomysłu zdecydowało się zaangażować w sprzedaż. Tam mieszkańcy już składają wnioski. Tymczasem w Rybniku coraz częściej słychać głosy niezadowolonych mieszkańców. O to jeden z telefonów naszych słuchaczy:

Co my mamy zrobić, gdzie mamy się udać po pomoc albo po kupno węgla? Gdzie my mamy kupić ten węgiel? Nie wiem, kto mi może pomóc? Kto mi powie, gdzie mogę udać siew tej sprawie. Dalej nic nie wiadomo. Dzwoniłam kiedyś do urzędu miasta, to mi powiedziano, że oni się tym nie będą zajmować. Będę dalej usiłowała kupić przez ten sklep PGG, ale czy mi się uda? Raczej w to nie wierzę, jak wierze. Może gdzieś w ościennych powiatach szukać, ale nie wiem, jaka jest możliwość gdzie. Nawet nie można nigdzie znaleźć informacji, gdzie można się udać w takiej sprawie.

Co mają zrobić rybniczanie ? O to pytaliśmy w porannej rozmowie w Radio 90 prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę. Rozmowę można posłuchać i zobaczyć TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024