Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z weselem? Co ze ślubem w czasach epidemii? Nie ma sytuacji bez wyjścia

Facebook Twitter

Wydaje Ci się, że świat się wali, bo uroczystość, którą planowaliście od miesięcy trzeba odwołać. "Nie ma sytuacji bez wyjścia"- mówi konsultantka ślubna Paulina Krupa. Weź głęboki oddech i wszystko zaplanuj jeszcze raz!

fot. Unsplash / pixabay.com

Sytuacja, w której się znaleźliśmy w związku z epidemią stwarza ogromne problemy, ale też … wzywania. Na pewno ze sporym wyzwaniem muszą zmierzyć się ci, którzy w najbliższym czasie mieli wziąć ślub i przygotowywali wesele. Co robić? O tym konsultantka ślubna Paulina Krupa:

Pary, które mają ślub zarezerwowany na kwiecień, powinny jak najszybciej zgłosić się do swojej sali weselnej, rozmawiać, aby znaleźć nowy, dogodny termin. Świetną sprawą jest to, że coraz częściej proponuje się wesela w tygodniu, jak również w niedzielę, to dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że ceny w tygodniu są korzystniejsze niż w soboty. Weźmy pod uwagę też kilka terminów, tak aby dopasować wszystkich pozostałych usługodawców. Nie możemy mieć do nikogo pretensji, ani my do naszych usługodawców, ani oni do nas, bo to jest ciężka sytuacja dla nas wszystkich. Musimy wspólnie usiąść i znaleźć rozwiązanie, żebyśmy się dogadali i żeby dopasować te wszystkie elementy do tego wymarzonego dnia(…).

Ślub i wesele w kwietniu czy maju 2020? Zmiana terminu to pierwszy krok, a co z kosztami? Czy nowy termin może wygenerować nowe koszty w domach weselnych? Pytamy w Waszym imieniu konsultantkę ślubną:

Każda para powinna poszukać odpowiedzi na to pytanie w swoich umowach. Dlatego prędzej czy później musimy podpisać aneks, w którym będzie wszystko naniesione, będzie przeanalizowane: jak to wygląda, czy podnoszone są ceny,  czy zostały bez zmian. Jeżeli ceny zostały podniesione, to trzeba przeanalizować rezygnację z jakiś kolacji, bądź z dodatkowych napojów, by się nie zrujnować finansowo.

Teraz kolejne pytanie: czy dokumenty już zgromadzone, podpisane, wciąż będą ważne?

W tym zakresie nie mamy jeszcze regulacji prawnych, nie możemy jednak wykluczyć, że za czas jakiś to się wszystko pojawi. Obecny stan powoduje, że nowe przepisy wprowadzane są w ekstremalnie szybkim czasie, dlatego warto śledzić wszystkie fora i pamiętać, że na dzień dzisiejszy większość dokumentów ważne są na 3 miesiące oraz na 6 miesięcy i to jest już po naszej stronie, żebyśmy tego pilnowali.

Ślub i wesele zimą? Szukając nowych terminów musimy się otworzyć na „teoretycznie tylko” nietypowe daty:

A co z suknią ślubną, co z obrączkami? Wiadomo, że gdy szykowaliśmy się na ślub w maju, to suknia będzie inna niż ubranie, jaki trzeba będzie zaplanować na uroczystość gdy będzie zimno:

I jeszcze dowód na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Posłuchajcie:

To fajne rozwiązanie, z którym się spotkałam: mam parę z 25 kwietnia i oni decydują się na bardzo skromny ślub kościelny, bo wiadomo, że jest ograniczenie do 5 osób, ale dla pozostałych członków rodziny tworzą połączenie online. Jest to jakiś pomysł? Jest! (…).

Nie załamujcie rąk! Wszystkiego dobrego! Zostańcie w domach i planujcie na nowo! #zostańwdomu!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj