Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ręce opadają… Pet Patrol znów w akcji, bo pies trzymany był w klatce dla chomika…

Facebook Twitter

Pies trzymany w klatce na świnkę morską! Dziś piszemy o przyczynach kolejnej interwencji wolontariuszy. Pet Patrol z Rybnika, wspólnie z policją weszli do jednego z mieszkań w Żorach.  

Pet Patrol na interwencji w Żorach

Służby dostały sygnał, że w jednym z mieszkań w nieludzki sposób traktowany jest pies. Okazało się, że był trzymany w klatce przeznaczonej dla świnki morskiej lub królika, która dodatkowo zainstalowana była w…fotelu i zamykana na kłódkę. To klatka wysoka na zaledwie 30 cm i szeroka na 60 cm, o głębokości ok. 40 cm. Był to dom Fafika, pieska średniej wielkości, który stojąc osiąga rozmiary 50 cm i jest długi na 65 cm. Nie miał możliwości zmiany pozycji ciała, jedyne co mu pozostało to leżeć.

Mieszkańcy bloku często słyszeli skomlenie oraz wycie psiaka. Fafik miał załatwiać się na balkonie, tam przygotowano mu niewielką przestrzeń, gdzie rozłożono szmatę. Tłumaczenia właścicieli, że pies zamykany był w klatce na chwilę, nie przekonały ludzi z Pet Patrolu, nie przekonały też policji. Fafik został w asyście funkcjonariuszy odebrany właścicielom, a sprawa trafi do sądu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024