Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Co zrobić ze starym telefonem? Oddać Mikołajowi:)

Facebook Twitter

Choć w kalendarzach środek wakacji, u nas propozycja związana ze świętym Mikołajem. Fundacja Świętego Mikołaja zbiera niepotrzebne aparaty, przekazuje firmie recyklingowej a otrzymane pieniądze przeznacza na stypendia, wsparcie zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski.

fot. TaniaVdB/ pixabay.com

Ile razy zdarzyło Wam się przekładać stare telefony w szufladzie i zastanawiać się co z nimi zrobić? Fundacja Świętego Mikołaja przypomina o akcji „Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi”. To z jednej strony wsparcie potrzebujących, z drugiej- przejaw troski o środowisko naturalne.

Oddając zużyty sprzęt elektroniczny zapobiegamy uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza, z drugiej zaś strony wypełniamy zapisy prawa o unieszkodliwianiu takiego sprzętu.

Jak tłumaczy fundacja telefony oddawane są do partnera – firmy recyklingowej, która utylizuje sprzęt i uzyskane w ten sposób pieniądze przekazuje fundacji. Wartość takich aparatów jest bardzo różna, od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od stanu technicznego.

Część telefonów jest utylizowana, z niektórych odzyskuje się części, a sprawne aparaty odsprzedawane są na rynki wtórne.

– wyjaśnia Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Każdy, kto chce dołączyć do akcji powinien wysłać swój stary telefon na adres warszawskiego biura Fundacji Świętego Mikołaja: ul. Koszykowa 24 lok.7, 00-553 Warszawa. Do paczki z telefonem należy dołączyć karteczkę ze swoim adresem e-mail, aby Fundacja mogła potwierdzić, że przesyłka dotarła. Przed oddaniem telefonu należy wyjąć z niego kartę SIM.

Aparat nie musi działać, nie jest też potrzebna ładowarka.

Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy z 65 szkołami z całej Polski przekazała w tym roku szkolnym 201 stypendiów zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin. Całościowa kwota wsparcia wyniosła 420 350 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj