Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Čokoládová Tretra” w Raciborzu. Polski finał zawodów lekkoatletycznych dla dzieci [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

"Czekoladowe kolce" w Raciborzu. We wtorek (11.06.) w mieście nad Odrą odbył się tak właśnie zatytułowany, pierwszy w historii, polski finał zawodów lekkoatletycznych dla dzieci. Na pomysł biegowej rywalizacji wpadli przed laty organizatorzy mitingu lekkoatletycznego "Złote kolce" w Ostrawie.

Do rywalizacji zaprosili przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych klas 1-4. Finał polskich eliminacji odbył się wczoraj na stadionie raciborskiego OSiRu. Mówi trener, koordynator w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Piotr Morka:

Bardzo duża liczba uczestniczący zarówno z województwa Śląskiego, nawet z kraju poprzyjeżdżają osoby, które chcą brać udział w tym finale, żeby zakwalifikować się do tego finału czeskiego. Mieliśmy na listach startowych dokładnie 504 zgłoszenia dzieci, natomiast kilkanaście przedszkoli zrezygnowało związku z tym, że mamy taką iście afrykańską pogodę, straszny upał ale mamy zapewnioną wodę, posiłek, jabuszko, jest tutaj kurtyna wodna także myślę, że dzieci się wspaniale bawią najważniejsze jest zabawa. Oczywiście, dla każdego kto ukończy bieg są medale pamiątkowe także wszyscy są zadowoleni. 

Dodajmy, że przedszkolaki rywalizowały na dystansie 100 metrów, uczniowie pierwszych i drugich klas na dystansie 200, a klas 3-4 na dystansie 300 metrów. Najważniejsza była dla nich faktycznie zabawa:

Imprezę chwaliła opiekunka jednej z grup młodych biegaczy reprezentujących SP 13 z Raciborza, Alina Chorak:

Dzieci są ze szkoły wybrane, czasem losowo, czasem dzieci, które już mają jakąś swoją małą karierę biegową.

Radio 90: Przyjechaliście się dobrze bawić, czy po sukcesy?

Jedno i drugie oczywiście to są zawody. Zabawa myślę, że fajna dzieci są zadowolone, trochę za gorąco, ale sukcesy małe są na razie bo zdobywają w swoich seriach miejsca, a jak będzie klasyfikacja generalna, zobaczymy.

Radio 90:  Jak Pani ocenia sam pomysł organizacji tego typu zawodów?

Bardzo dobrze, widać frekwencja dopisała pomimo pogody także procentuje na przyszłość.

Dodajmy, że najlepszych 10 biegaczy i 10 biegaczek w każdej kategorii wiekowej wystartuje przeddzień mitingu Złote Kolce w półfinale „Czekoladowych Kolców” na stadionie w Ostrawie, a najlepsi następnego dnia w finale.

Wszyscy zakwalifikowani do półfinałów zobaczą tego dnia na własne oczy rywalizację najlepszych lekkoatletów świata. W Radiu 90 będziemy dla Was mieli wejściówki na Zlatą Tretrę, która odbędzie się 20 czerwca.

Zobaczcie nasze wideo z zawodów:

Zobacz zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020