Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Coraz bliżej do rozpoczęcia ogromnej inwestycji w Żorach. Powstanie kilkaset nowych mieszkań

Facebook Twitter

Ogłoszono przetarg na budowę mieszkań czynszowych. W ramach miejskiego programu powstanie blisko 600 mieszkań na wynajem. Na osiedlu Pawlikowskiego powstanie w sumie sześć bloków, w których stworzonych zostanie aż 578 mieszkań.

Liczba ta może jednak jeszcze się zmienić ze względu na ilość chętnych oraz możliwość innego podziału powierzchni mieszkaniowej na więcej lub mniej mieszkań. Budowa dwóch pierwszych budynków ruszy po rozstrzygnięciu przetargu a więc wbicia pierwszej, symbolicznej łopaty możemy spodziewać się już wkrótce.

Inwestycja nie jest nastawiona na zysk. Jej celem jest stworzenie dobrych warunków do zamieszkania w mieście – zarówno dla obecnych żorzan, jak i nowych mieszkańców – zapewniają samorządowcy. Zależy im na stworzeniu korzystnych warunków dla młodych rodzin, a tym samym zatrzymanie ich w mieście. Warunkiem zamieszkania na nowym osiedlu będzie zameldowanie się w Żorach, rzeczywiste zamieszkiwanie w wynajętym mieszkaniu oraz płacenie tutaj podatków. To oferta dla tych, którzy nie chcę zaciągać kredytu na zakup mieszkania.

Najemca będzie miał prawo wykupu mieszkania od Gminy Miejskiej Żory po preferencyjnej cenie po upływie okresu finansowania. Chętni do przystąpienia do Programu muszą wykazać się zdolnością płatniczą do regulowania czynszu.

Zgodnie z projektami mieszkania będą składały się z jednego do czterech pokoi, a powierzchnia aż 85% z nich wyniesie od 50-60 m2. Nowoczesne lokale mieszkalne będą posiadały duży balkon, a na parterze ogródek. Każdemu z nich zostanie też przyporządkowane pomieszczenie gospodarcze. Wszystkie budynki wyposażone zostaną w windy, docierające również do kondygnacji podziemnej, w której zlokalizowany będzie podziemny garaż. Dla rodzin z dziećmi przewidziano też trzy bezpieczne place zabaw. W otoczeniu bloków zaplanowano tylko zieleń i ciągi piesze, a parkingi zewnętrzne będą zlokalizowane jedynie na obrzeżach osiedla. Na całym osiedlu planowane jest też uruchomienie monitoringu.

Zgodnie z ogłoszonym przez ZTK Żory przetargiem, na początku powstaną dwa budynki wielorodzinne wraz z całą potrzebną infrastrukturą. Szczegóły przetargu, w którym termin składania ofert upływa 20 października można znaleźć na stronie internetowej Zakładów Techniki Komunalnej w Żorach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj