Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Coraz mniej czasu na wymianę najstarszych pieców, coraz więcej osób w Punktach Konsultacyjnych Programu Czyste Powietrze

Facebook Twitter

Coraz mniej czasu na wymianę najstarszych pieców, coraz więcej osób w Punktach Konsultacyjnych Programu Czyste Powietrze. Tak jest między innymi w Rybniku, gdzie codziennie przychodzą mieszkańcy.

Niektórzy już wymienili kocioł i przyszli złożyć wniosek, inni dopiero przymierzają się do wymiany pieca. Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Michał Toman z Punktu Konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze w Rybniku potwierdza, że z każdym dniem coraz więcej osób odwiedza biuro na rybnickim kampusie:

Michał Toman: Około 50 kontaktów dziennie jest. Wniosków od początku roku jest około tysiąc złożonych przez punkt.

Radio 90: Trochę późno się ludzie obudzili.

Michał Toman: Prowadzimy ten punkt od 2 lat, w zeszłym roku było luźniej, aczkolwiek też trzeba było czekać na wizytę u nas. Ale w tym roku to jest na ostatni moment, niektórzy czekają, niektórzy dopiero zaczynają szukać firm. Piece, które nie posiadają tabliczki znamionowej, obligatoryjnie muszą być wymienione. Pozostałe piece do wymiany to są te, które są starsze niż 10 lat od momentu wejścia w życie uchwały antysmogowej, a uchwała weszła w życie we wrześniu 2017 roku.

Do rybnickiego punktu podobnie jak do innych zalecane jest wcześniejsze umówienie się na wizytę. Można to zrobić telefonicznie lub e-mailowo. Kontakt: [email protected] , telefon 517 664 090.

Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze
ul. Rudzka 13 budynek C pok. 3.2

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024