Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Coraz więcej pozycji książkowych dla Ukraińców w bibliotece w Raciborzu

Facebook Twitter

W Raciborzu powiększa się biblioteka książek w języku ukraińskim. Przybywające w Raciborzu osoby z Ukrainy mogą czytać literaturę w swoim ojczystym języku. Raciborska biblioteka pozyskuje wciąż nowe tytuły książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Fot. facebook.com/biblrac

Biblioteka oferuje również bezpłatny dostęp do ebooków w języku ukraińskim poprzez platformę Legimi. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Ryszarda Kincla w Raciborzu ma już w swojej kolekcji ponad 80 tytułów w języku ukraińskim. Są to pozycje literackie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do wyboru klasyka literatury, ale również popularne pozycje literatury współczesnej. Książki w języku ukraińskim można wypożyczyć w filiach i oddziałach raciborskiej Biblioteki.

Nowością jest dostęp do powiększającej się kolekcji książek w języku ukraińskim na platformie Legimi, do której biblioteka oferuje darmowy dostęp. Tytułów jest sporo. Z początkowych blisko 400 książek niebawem na platformie dostępnych będzie 1000 i więcej. Te tytuły, które już są dostępne, znaleźć można na stronie głównej Legimi lub w aplikacji wybierając język ukraiński.

Warunkiem wypożyczenia książek oraz uzyskania darmowego dostępu do Legimi jest zapisanie się do biblioteki. Wszyscy, którzy zapiszą się do biblioteki uzyskają również dostęp do całego księgozbioru w języku polskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024