Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Coraz więcej szkół pracuje zdalnie, a uczniów przebywa na kwarantannie

Facebook Twitter

Coraz więcej szkół pracuje zdalnie, a uczniów przebywa na kwarantannie. Mamy dla was najnowsze informacje Kuratorium Oświaty w Katowicach. Na dziś (20.01.) 81% szkół i przedszkoli w województwie śląskim pracuje w normalnym systemie.

Mówi Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty:

Urszula Bauer: W całości zdalnie zajęcia są prowadzone w pięciu przedszkolach i czternastu szkołach, natomiast tryb mieszany został wprowadzony w 1035 jednostkach. Liczba przedszkoli, szkół i placówek, w których zawieszono zajęcia, wzrasta szczególnie w ostatnich dniach, np. wczoraj zajęcia stacjonarne były zawieszone w 845 jednostkach, dziś natomiast przybyło 209.

Na razie zbyt wcześnie mówić o tym czy w związku z rosnącą ilością zakażeń wprowadzona zostanie nauka zdalna w szkołach:

Urszula Bauer: Oczywiście nauka zdalna nie przyniesie tak pożądanych skutków, jak nauka stacjonarna, dlatego musimy dołożyć wszelkich starań, aby jak najdłużej pracować stacjonarnie, niemniej jednak sytuacja pandemiczna jest na bieżąco bardzo szczegółowo monitorowana i analizowana przez rząd i adekwatnie do sytuacji epidemicznej będą podejmowane stosowne decyzje dotyczące nauki stacjonarnej w szkołach

Urszula Bauer śląski kurator oświaty apeluje o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Przypomnijmy, że wczoraj (19.01.) w całym kraju odnotowano 30 tysięcy nowych zakażeń dziś (20.01.) to blisko 33 tysiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022