Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Coraz więcej szpitali wprowadza zakaz odwiedzin. Są jednak wyjątki

Facebook Twitter

Szpital w Wodzisławiu Śląskim, Rydułtowach, Raciborzu i w Żorach z zakazem odwiedzin. A czy w innych lecznicach można odwiedzać chorych ? Sprawdziliśmy to.

W WSS nr 3 w Rybniku pacjentów mogą odwiedzać osoby zaszczepione, lub takie które w ciągu 24 godzin legitymują się negatywnym wynikiem testu. Lekarze zwracają uwagę, by nie były to wizyty zbyt długie.

W wyjątkowych przypadkach są możliwe odwiedziny w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju, odbywać się one mogą wyłącznie za zgodą lekarza zarządzającego oddziałem lub lekarza dyżurnego. Zgoda zwykle jest wydawana jeżeli pacjent jest w ciężkim stanie, jego pobyt w szpitalu jest dłuższy niż 5 dni i lekarz zarządzający uzna, iż odwiedziny bliskiej osoby są wskazane. W jednym czasie pacjenta odwiedzać może jedna dorosła, bliska osoba.

Szpital w Jastrzębiu

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie od poniedziałku (8.11.) ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wstrzymane zostały odwiedziny na oddziale wewnętrznym i geriatrycznym. Pozostałe nie wprowadziły ograniczeń.

Szpital w Knurowie do końca tygodnia ma podjąć decyzję czy zakazać odwiedzin pacjentów w lecznicy, w której i tak odbywały się one w wyjątkowych sytuacjach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021