Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Coś niepokojącego dzieje się z dzieckiem? Przebadaj je w Żorach!

Facebook Twitter

Można tam zrobić badanie wykrywające autyzm. Wszystko dzięki testowi STAT. Można go zrobić za darmo, w tym tygodniu (9-13.07.) w Żorach. Choć to zaburzenie po raz pierwszy zostało opisane już 75 lat temu, to wciąż nie zostało do końca wyjaśnione.

Autyzm można wcześnie wykryć dzięki specjalistycznemu testowi STAT, który pozwala na jego rozpoznanie. Powinni go wykonać rodzice dzieci w wieku od 24-36 miesięcy, którzy są zaniepokojeni ich rozwojem. Bezpłatną diagnozę można uzyskać w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym „Zakątek” przy ul. Murarskiej.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka, co oznacza, ze objawy nieprawidłowego funkcjonowania można zaobserwować we wszystkich obszarach jego życia. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie i widoczne są już przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia. Nieleczony autyzm może prowadzić do głębokich zaburzeń funkcjonowania w późniejszym wieku. Zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter.

Test STAT jest wystandaryzowanym narzędziem przesiewowym drugiego stopnia, które pozwala odróżnić autyzm od innych zaburzeń rozwojowych. Na wizytę w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym „Zakątek” należy umówić się telefonicznie pod nr 668 771 886.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj