Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

CPK ogłasza wariant inwestorski, mieszkańcy protestują przed urzędem wojewódzkim

Facebook Twitter

Wariant 72 wybrany do realizacji. CPK przedstawiło wariant inwestorski Kolei Dużych Prędkości, który biegnie od Katowic przez Mikołów, Orzesze, Palowice, Szczejkowice, dalej przez Żory, Świerklany, Polomie czy Mszanę.

cpk
fot. FB/Gazeta Łaziska

CPK – protesty mieszkańców, komentarze polityków

W momencie, gdy CPK ogłaszało w Katowicach wybór wariantu, przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim odbyła się pikieta mieszkańców, byli tam także samorządowcy z regionu.

cpk

fot. FB/Gazeta Łaziska

Wśród nich Grzegorz Wolnik z Czerwionki- Leszczyn, radny sejmiku wojewódzkiego, przewodniczący doraźnej komisji ds. analizy inwestycji kolejowych realizowanych przez administrację rządową.

Grzegorz Wolnik: Każdy z tych wariantów to jest wybór między dżumą a cholerą. Nie ma takiego wariantu, który byłby faktycznie mało inwazyjny, nie wkraczał ludziom z butami, a w zamian nie dostaną, nie dostaną nic. Pociąg przez te miejscowości pojedzie i przejedzie. Nie ma tutaj wartości dodanej. Opowiadano nam różne dziwne rzeczy na konferencji, ale przede wszystkim również nie chciano nas, samorządowców, na konferencję wpuścić, tak jak nie chciano wpuścić posłów.

cpk

Grzegorz Wolnik

Co dalej?

Grzegorz Wolnik: Nadal musimy protestować, musimy przygotować się na uwagi dotyczące później postępowania środowiskowego i nadal walczyć. To słychać, bo stoimy przed urzędem wojewódzkim. Po prostu mieszkańcy oburzeni stoją. Padło jedno bardzo ważne zdanie, że liczymy już chyba tylko na wolne media.

Przy telefonie Radia 90 był Grzegorz Wolnik, z Czerwionki- Leszczyn, radny sejmiku wojewódzkiego. Kolejne komentarze z regionu do wariantu inwestorskiego jeszcze dziś w Radiu 90.

cpk

fot. FB/Gazeta Łaziska

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024