Cracovia znów lepsza

Drugi mecz i druga wygrana Cracovii na hokeistami JKH GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (18.02.) zespoły walczące w ćwierćfinale Mistrzostw Polski zmierzyły się w Krakowie. Także tym razem lepsze okazały się "pasy", gospodarze wygrali 3:1.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej tercji, kiedy padły wszystkie bramki. Wynik otworzyli jastrzębianie, w drugiej minucie gola strzelił Tomasz Kulas ale później do bramki trafiała już tylko Cracovia, która wygrała spotkanie. Krakowianie mają na koncie już dwa zwycięstwa i brakuje im dwóch wygranych by awansować do półfinału. JKH GKS musi teraz wygrać trzeci mecz by dalej móc myśleć o wyeliminowaniu „pasów”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (21.02.) na Jastorze.

COMARCH CRACOVIA – JKH GKS JASTRZĘBIE 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)

0:1 – 01:30 – Tomasz Kulas – Radosław Nalewajka, Łukasz Nalewajka
1:1 – 14:52 – Michal Vachovec – Stephan Csamango
2:1 – 16:28 – Kamil Kalinowski – Damian Kapica, Jaakko Turtiainen (5/4)
3:1 – 17:14 – Mateusz Bepierszcz – Stephan Csamango, Miloslav Jachym

Comarch Cracovia: Koprziwa (Łuba) – Kruczek, Charnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Jachym, Jeżek, Szwec, Domogała, Tvrdoń – Musioł, Gajor, Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Lukaczik, Homer, Wróbel, Fabusz, Kasperlik – Kubesz, Kostek, R. Nalewajka, Kulas, Kominek – Gimiński, Sulka, Ł. Nalewajka, Jarosz, Nahunko – Kantor, Michałowski, Sołtys, Wałęga, Paś.

Kary: 10:8 Strzały: 31:19